В Ніжині відбулася презентація Благодійного фонду “УСПІШНА ГРОМАДА”, який ставить собі за мету допомогу у розвитку громадам Чернігівщини.

Про діяльність та плани на майбутнє новоствореного громадського об’єднання розповіли голова правління БФ “УСПІШНА ГРОМАДА” Тамара Стратілат та виконавчий директор Фонду Інна Сімакіна.

За словами Тамари Стратілат, головна мета Фонду — допомога громадам у їх розвитку, в усіх сферах: інфраструктури, освіти, культури, охорони здоров’я. Адже від розвитку громади узалежить успіх не тільки усіх її членів, але у цілому регіону та усієї держави.

“Ми плануємо надавати консультативну, організаційну та інформаційну допомогу у тому числі із метою залучення матеріально-технічних ресурсів для всебічного розвитку громад. Тому перш за все, основну свою діяльність зараз ми вбачаємо в просвітницькому напрямку”, — розповіла Тамара Стратілат.

Також голова Фонду нагадала, що минулого тижня відбувся перший публічний захід “УСПІШНОЇ ГРОМАДИ” — тренінг, під час якого представник об’єднаних територіальних громад Чернігівщини отримали практичний досвід з питань фандрайзингу.

Інна Сімакіна, у свою чергу, розповіла про практичні аспекти діяльності фонду, зокрема, що стосується форм взаємодії фонду з громадами, які полягатимуть зокрема у проведенні семінарів тренінгів, інформаційно-консультаційної допомоги в отриманні інформації про донорські організації, написанні проектів,...

“Ми, перш за все, плануємо надавати інформаційно-консультаційні послуги територіальним громадам щодо підготовки проектів та заявок для залучення зовнішніх коштів для розвитку громад. Звісно, для представників громад, які ще не мають практичного досвіду, відразу написати вдалий проект і залучити значні кошти — не просто. Але ми хочемо, щоб у громад з’явилося розуміння і бажання змінити ситуацію, розвиватися в тому числі і за допомогою залучення зовнішніх ресурсів. Ці ресурси існують, і громади повинні знати, як їх правильно залучати і успішно та з користю використовувати” — зазначила  Інна Сімакіна

На заході також був присутні народний депутат України Олександр Кодола, який наголосив на важливості підтримки таких просвітницьких проектів, якими займається Фонд «УСПІШНА ГРОМАДА»

«Такі інститути громадянського суспільства, як Фонд «УСПІШНА ГРОМАДА» надає можливість та громадам брати реальну участь у змінах, що відбуваються. А сильні та успішні громади — сильна та успішна Україна. Сьогодні можливості для цього є, міжнародні організації готові підставляти плече і простягати руку допомоги у розвитку України. Треба вміти цим користуватись. Адже від успіху громад залежить успіх всієї нашої України!», — наголосив депутат.

Благодійний фонд «УСПІШНА ГРОМАДА»