Призначені на 26 березня громадські слухання на тему «Теплозабезпечення міста Ніжина» викликали неабиякий ажіотаж відразу після офіційного оголошення слухань: містом тут же почали поширюватися різні чутки і домисли – як позитивні, так і негативні – в бік місцевої влади, місцеві ЗМІ розкручували тему кожен на свій лад. І ось день «Х» настав.

Біля міського Будинку культури – сотні ніжинців, котрі б хотіли почути пропозиції інших та поділитися своїми. Реєстрація бажаючих попасти в Будинок культури тривала майже півтори години – процедура голосування, якою повинні були закінчитися громадські слухання, передбачала строгі правила: голосуватимуть лише місцеві.

Дехто вважав, що процес реєстрації затягнутий владою навмисно, аби позбавити людей права висловити свою думку і нав’язати свою. Але згодом всі бажаючі, а їх виявилося 320 чоловік, все ж таки попали до зали.

Слухання тривали три з половиною години. Вислухали всіх і почули кожного – зібрання пройшло в демократичному форматі.

Представники двох компаній – потенційних постачальників тепла для Ніжина – Кліар Енерджі та Green Stylee презентували свої доробки, закликали ніжинців обрати саме їх. Що краще: пелети чи теплові насоси? Зваживши усі «за» і «проти», ніжинці зробили несподіваний вибір: постачальником тепла на майбутній опалювальний сезон залишити нині діючі «НіжинТеплоМережі», з однією лише умовою – змінити нинішнього керівника підприємства, а нового обрати усім депутатським корпусом. Процес обрання повинен бути максимально прозорим.

На жаль, керівництво «ТеплоМереж» на зібрання не з’явилося. Між тим, людям хотілося б почути, з яких саме причин на підприємстві накопичилися величезні борги, і хто тепер повинен їх сплачувати.

Що стосується Кліар Енерджі та Green Stylee, їм запропоновано продемонструвати свої можливості на практиці – протягом року вони обслуговуватимуть по одному об’єкту в Ніжині і доводитимуть, що вони найкращі.

Отже, рано чи пізно місто усе рівно повинно перейти на нові технології.

Міський голова Олександр Кодола звернувся до ніжинців зі словами: «Міська влада, ми з вами вперше за 18 років підняли таке важливе питання, як теплопостачання. Вперше за 18 років з’явилася альтернатива змінити ту ситуацію, яка є на сьогодні: це високий тариф, неякісне опалення, мільйонні борги. Ми з вами зробили перший крок. Я його вітаю і підтримую… Ми і надалі прийматимемо зважені рішення на благо ніжинської громади і міста Ніжина».

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук