Нещодавно редакція УН писала про те, що поліція знайшла підозрюваних у браконьєрстві на Ніжинщині, а саме вбивстві двох лосів, у тому числі лосихи з двома ембріонами, 22 січня біля села Леонідівка.17796120_1273466942746977_732850982385021883_n

Про закриття кримінального провадження 4 квітня розповів начальник Головного управління Нацполіції в області Едуард Альохін на сторінці в Фейсбук. Він доповів, що свою справу поліція зробила: опитала свідків, провела 15 обшуків та зафіксувала ще кілька правопорушень, а тому кримінальне провадження можна закривати та передавати справу до Екологічної інспекції для подальшого направлення до суду.

Таке рішення було прийнято через те, що наразі за дане правопорушення передбачене лише адміністративне покарання. У результаті винуватці у вбивстві 2-х лосів за позитивним рішення суду могли б отримати тільки штраф сумою в 60000 грн.

Вже наступного дня Ніжинська районна прокуратура повідомила про те, що відновлює кримінальне провадження.

За результатами вивчення законності рішення слідчого про закриття кримінального провадження 04.04.2017 старшим групи прокурорів у кримінальному провадженні постанову слідчого скасовано як незаконну, а матеріали кримінального провадження направлено для продовження досудового слідства.

Втім, не всі ніжинці зраділи тому, що кримінальне впровадження відновили. Приміром, на сторінці в Фейсбук Назаренко Віталій доводить, що таким рішенням справа тільки затягнеться, а вбивці двох лосів не отримають навіть штрафу. imageHG43FxMfNn8

Він стверджує, що прокуратура навмисне затягує справу, та поліція розуміючи «гру» направила підозру в рамках нового кримінального провадження. Однак станом на 7 квітня вона досі не отримала підпису. І тепер поліція не має жодних важелів впливу: відкрити адміністративне провадження не вдасться, так як уже відкрите кримінальне. А отже, доведеться чекати на рішення прокурора.

Ми даємо можливість прокуратурі висловити власну позицію з даної ситуації.

Ярина Петруша