Батьки учнів школи №8 прийшли сьогодні, 21 березня, на засідання профільної комісії міської ради з проханням не оптимізувати школу у якій навчаються їх діти. На думку присутніх батьків, оптимізація, яка полягає в пониженні ступеневості школи, призведе до її закриття найближчим часом.

«Ніхто з батьків не буде і не хоче віддавати своїх дітей на 4 роки навчання в початкових класах. В нашому мікрорайоні уже не залишилось ні дитячого садочка, ні клубу — все розвалили, розтягли. Що нам залишається робити? — Тільки відстоювати нашу школу. Громада надіється на Ваше розуміння і підтримку. Не дайте занепасти нашому мікрорайону» — йдеться у зверненні громади мікрорайону Круча до голови постійної комісії  міської ради з питань соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї та молоді, фізичної культури і спорту Вадима Короля.

Рішенням комісії, задля з’ясування усіх обставин, на наступне засідання профільної комісії запросять директора школи №8, начальника Управління освіти Станіслава Крапив’янського та відповідно батьків учнів цієї школи.

33303

Як неодноразово повідомляв Станіслав Крапив’янський в ході засідань постійних комісій, на яких розглядався лист від Управління освіти з пропозицією оптимізувати три Ніжинські школи з найменшою навантаженістю, під-час круглого столу, за яким обговорювалося дане питання, були присутні і голови батьківських комітетів. Останні в свою чергу погодилися на такий крок.

Нагадаємо, що навантаженість у цих школах найнижча у місті. У ЗОШ І-ІІ ступенів №14 – 8%, ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – 34%, ЗОШ І-ІІ ступенів №8 – 53%. Відповідно, саме в цих закладах вартість утримання одного учня є значно вищою за середню по місту – 10145 грн., при нормі по Україні – 9270 грн. (за 2015 рік). У ЗОШ І-ІІІ ступенів №14 – 25315 грн., ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – 18992 грн., ЗОШ І-ІІ ступенів №8 – 14417 грн. на рік.

У ЗОШ І-ІІ ступеня №8 у порівнянні з 2015—2016 н. р. кількість учнів зменшилася з 67 до 53. У 2017/2018 н. р. школа функціонуватиме лише з двома класами середньої ланки: 9 клас – 7 учнів, 5-й – 11 (при умові, що ніхто з учнів не перейде в іншу школу).

Згідно цих фактів, Управління освіти пропонує перейменувати  ЗОШ І-ІІ ступеня №8 – у ЗОШ І ступеня. Передбачається, що рішення про перейменування трьох Ніжинських шкіл дозволить додатково вирішити потребу перевантаження дошкільних навчальних закладів, які знаходяться у центрі міста, і в майбутньому на вивільнених площах організувати роботу дошкільних підрозділів (у ЗОШ №4 – 2 групи дошкільного віку, У ЗОШ № 14 – 1 групу раннього віку, 1 групу дошкільного віку).

Від запропонованих заходів очікується економія по заробітній платі близько 1,5 млн. грн... на рік ( по ЗОШ №4 – 380,6 тис грн. на рік, по ЗОШ №14 – 358,9 тис грн. на рік, по ЗОШ №8 – 761,4 тис грн. на рік). Ці кошти Управління освіти планує використати на оплату праці працівникам новостворених дошкільних підрозділів у ЗОШ №4 та 14.

По темі:У Ніжині оптимізації потребує три школи

Ольга Рогачова