Прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав лідера партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко «матір'ю економічної слабкості і популізму в Україні».

Про це він заявив на засіданні уряду у вівторок.

«Мамою української економічної слабкості, знищення української незалежності, корупції, популізму і неефективності є Юлія Тимошенко», — заявив прем'єр.image

За його словами, вона 20 років робила все для того, аби знищити Україну. «І завжди їй хтось заважав», — додав прем'єр.

Гройсман згадав, як ще 10 років тому Тимошенко намагалася добитися його відставки з посади мера Вінниці за комунальні тарифи. «Але не змогла, не по зубам був», — похвалився він.

Голова уряду назвав «тотальною брехнею» заяви Тимошенко від 13 лютого, що за нинішнього прем'єра в Україні спостерігається економічний спад і що саме Гройсман разом з Порошенко незаконно забрали з Ради проект постанови «Батьківщини» про відставку голови уряду. Також Тимошенко казала, що не намагається очолити Кабмін.

«У Юлії Тимошенко є потенційна жага і самоціль – дірватись до влади», — прокоментував її заяви прем'єр і додав, що саме «ця брехня не дає можливості для успіху України».

10 лютого 13 нардепів від «Батьківщини», в числі яких лідер фракції Юлія Тимошенко, зареєстрували постанову про відставку прем’єр-міністраГройсмана. Однак ввечері 10 лютого постанова зникла з сайту Ради.

При цьому в партії «Батьківщина» заявили, що «вимагають роз'яснень від апарату Верховної Ради та повернення проекту постанови на офіційний сайт парламенту».

У Раді пояснили, що згідно зі ст. 87 Конституції, Верховна Рада може розглянути питання про відповідальність уряду, якщо таку постанову подасть не менше 1/3 від складу парламенту, тобто не менше 150 депутатів.

У січні Печерський райсуд Києва відмовився задовольнити позов Тимошенко до Гройсмана, в якому вона вимагала спростувати його слова і захистити її честь і гідність. Під час брифінгу 8 липня 2016 року Гройсман звинуватив екс-прем'єра Тимошенко в тому, що вона особисто отримувала вигоду з незаконних газових схем.

Євген Кізілов, УП