На Медовий спас прийнято ходити в церкву з «маковійчиком» – букетом, який ви збираєте своїми руками.

Кожна квітка в ньому має особливе значення, тому люди вірять, що букет на Маковія принесе їх родині здоров'я, благополуччя і подбає про процвітання господарства, інформує Ukr.Media.

У церковному календарі на серпень ми виділяємо свято Медовий спас або Маковея — так його називають у народі. Кажуть, що назва свята Маковія відбулося шляхом накладення імені Маккавея і рослини маку, який дозріває до цього періоду часу.

В цей день віруючі християни ходять до церкви на молитву, а також святять літні трави, мак і квіти.

Компонувати букет на Маковія своїми руками — це важлива традиція наших предків, які вірили, що без нього не буде квітнути господарство. Тому в букети, які називають «маковійчики», збирали як можна більше квітів, які ростуть на наших землях.

Квіти повинні бути вирощені у нас і знайомі кожному з дитинства. Не варто додавати в «маковійчик» красиві імпортні квіти, які нібито прикрасять композицію — це неправильно. Нехай квітів буде менше, зате всі вони виросли на рідній землі. Вважається, що в кожен букет на Маковія необхідно покласти стиглу головку маку.

З яких квітів можна зробити «маковійчики»:

Айстри, жоржини, чорнобривці, барвінок, гвоздики, деревій, володушка, м'ята, базилік, чебрець, любисток, полин, достиглі голівки маку.

Що ще можна додати до букету на Маковія:

У різних областях України люди додавали свої елементи в «маковійчики», бажаючи отримати благодать і завжди збирати великий урожай.

Тому в букетах на Маковія можуть бути різні овочі, бобові і зелень.

Наприклад, морква, кукурудза, боби, кріп. Іноді до букету на Маковія додають соняшник і калину. І майже завжди люди намагалися компонувати в «маковійчик» польові квіти.

Раніше люди вірили, що кожна квітка в «маковейчику» має особливе значення і вплив на того, хто прийшов святити букет.

Наприклад, володушка приносила родині мир і благополуччя, а м'ята мала оберігати від будь-якої напасті й зміцнювати здоров'я.

А на питання про те, що робити з букетом на Маковія після свята до наших днів зберігся одна відповідь — після освячення «маковійчики» зберігають в будинку до весни.

За матеріалами з відкритих джерел.

Джерело: val