Аби забезпечити Чернігів їжею хоча б на 10% від потреби, можна створити городи… на дахах та терасах будинків.C0Z09680e2902819

Таку думку висловив під час виступу на заході «АHALAR-fest: “Сила досвіду громади”» засновник ГО «Місцева економіка», співзасновник сезонної мікроферми KyivFarm Олександр Супрунець.

За його словами, незвичайний проект розвитку міського городництва стартував у травні 2016 року.

«Мета – популяризувати відновлювальне сільське господарство, екологічно чисте, стале фермерство у місті, ревіталізація громадського простору (благоустрій полишених споруд). Ми створили у Києві майданчик, де через серію заходів (майстер-класи для дітей, лекції, шоу-руми та зустрічі з місцевими фермерами) доносимо інформацію про такі тренди», — пояснив Олександр Супронець.

Власне мікроферму, зазначив він, створили за підтримки столичної громади.

«150 киян пожертвували 100 тисяч гривень через сайт «Спільнокошт». Таким чином, ми зібрали кошти на запуск KyivFarm і розмістилися на території «культурної» організації. На розі між будинками по центральній вулиці Великій Васильківській та Пушкінській, площею 120 кв.м, змогли поставити вертикальну стінку, ящики на терасі і на даху, мікротеплицю, систему автополиву і дистанційного керування. Ми вирощували близько 50 сільгоспкультур (томати-черрі, базилік, кукурудза тощо) не заради урожаю, а задля різноманітності і наочності, аби дітям показувати», – наголосив Олександр Супрунець.

У Чернігові можна зробити те саме, якщо не більше, впевнений він.

«Для цього треба бажання, ініціатива громади, підтримка влади або благодійників, – підкреслив Олександр Супрунець. – Ми можемо проконсультувати, допомогти запустити. В ідеалі можна сподіватися, що такі мікроферми дадуть 10 відсотків продуктів для забезпечення міста їжею. У канадському Монреалі, де міське фермерство є вельми успішним, для цього потрібно засадити 2 тисячі гектарів. З огляду на різницю в кількості населення, Чернігову вистачить і 200. Зрозуміло, що ми не обіцяємо, що місто зможе повністю себе прогодувати, але робити це необхідно, адже квітучий город – красиво, близько і зручно».

Станіслав Клопот

newvv.net