Сьогодні, 21 лютого, у Чернігові з робочим візитом побував заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Повідомили на сайті ПіК.

Він перевірив готовність чернігівської системи медицини до початку кампанії вакцинування від корона вірусної інфекції. А саме він оглянув приміщення Чернігівської обласної лікарні, де розгорнутий регіональний склад, куди будуть привозити вакцину з Києва.

Система наступна: після прильоту у Бориспіль партії вакцини AstraZeneca, вона надійде до національного складу, а звідти – до регіональних обласних складів. Далі дози вакцини будуть розподіляти між лікарняними закладами, де мобільні бригади почнуть щеплення пріоритетних груп населення. У першу чергу – це медичні працівники «ковідних» відділень та чернігівці з груп ризику (вік, супутні хвороби та ін.).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на першому етапі вакцинації, зокрема, в Чернігівській області, буде використовуватись вакцина Pfizer, при наступних етапах вакцина, ймовірно, буде від іншого виробника.

Віктор Ляшко розповів, що на першому етапі до Чернігівської області надійде близько 7000 доз вакцини. Наш регіон буде в числі семи перших – разом з Києвом, Київською, Житомирською, Черкаською, Полтавською та Вінницькою областями. Втім, коли саме надійде вакцина Віктор Ляшко не сказав, обмежившись фразами «ось-ось» і «найближчим часом».