Вчора, 12 жовтня, провели позачергове засідання обласної комісії ТЕБ та НС. Проаналізували ситуацію, що склалася у зв'язку із проблематикою постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021—2022 роки.

Прийняли низку рішень, які у подальшому дозволять вирішити низку технічних питань щодо укладання прямих договорів із ГК «Нафтогаз Трейдинг» для бюджетних установ.

Для чого це потрібно? Як ви знаєте, 30 вересня між Кабінетом Міністрів України, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України, Асоціацією міст України та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 р.р.

Відповідно до положень цього Меморандуму, до кінця опалювального сезону тарифи на газ не зростатимуть і становитимуть 7,4 грн за 1 куб. м для населення. Для бюджетних установ — це 16,8 грн за 1 куб. м (це вже повна ціна, з ПДВ та тарифом на транспортування). Але опалювальний сезон вже «на носі», а на тендери виходять постачальники із ціновими пропозиціями, що СУТТЄВО вищі за зафіксовану для бюджетних установ ціну. До того ж, тепло потрібно вже зараз, а на завершення процедури закупівлі доведеться чекати не менше місяця.

ТОМУ ВИХІД ТАКИЙ: комісія ТЕБ та НС визначає проблематику з постачанням газу. ГК «Нафтогаз Трейдинг» надасть найближчими днями типовий договір (погоджений Кабміном). Далі балансоутримувачі чи власники бюджетних установ зможуть укласти прямі договори на постачання газу.

ВАЖЛИВО❗Ціна на газ на ринку дійсно зашкалює. Але держава всіма способами допомагає місцевому самоврядуванню подолати цю кризу.

Газу у сховищах достатньо і для потреб населення, і для бюджетних установ. Жодних проблем з цим немає.