До вразливих користувачів доріг, таких як пішоходи та велисопедисти припадає 40% усіх смертельних ДТП а ще зламані долі водіїв, учасників цих сумних подій... СОЦІАЛЬНИЙ проект «БЕЗПЕЧНИЙ, ОСВІТЛЕНИЙ, БЕЗБАР'ЄРНИЙ ПІШОХІДНИЙ ПЕРЕХІД» спрямований на попередження ДТП, зокрема на пішохідних переходах м. Ніжина в зоні найвищої концентрації пішоходів. Про це написав на своїй сторінці в соцмережі депутат Ніжинської міської ради Ігор Шалай.

1. ЕФЕКТИВНИЙ СПОСІБ попередження ризиків пішоходів і водіїв, в умовах темної частини доби є освітлення пішохідних переходів світловим потоком світлосигнального пристрою, спрямованим в бік руху транспортного засобу, що зменшує можливість засліплення водія, який наближається до пішохідного переходу. Також ОСВІТЛЕННЯ забезпечує ЯКІСНУ ВИДИМІСТЬ зони пішохідного переходу і разом з потенціалом енергозбереження СТВОРЮЮТЬ НАЙВИЩИЙ РІВЕНЬ БЕЗПЕКИ та КОМФОРТУ ПЕРЕБУВАННЯ!

2. СУЧАСНІ ОПОРИ — КОНСОЛІ з покриттям довготривалого терміну вживання ( гаряче цинкування) є сучасним, естетично урбаністичним, функціональним рішенням для кріплення модуля світлосигнального пристрою для пішохідних переходів та знаку ( 5.35 ½ ДСТУ 4100 2014).

3. ЗНАКИ « ПІШОХІДНИХ ПЕРЕХОДІВ» ПІДВИЩЕНОЇ ВИДИМОСТІ в нічний та сутінковий час з жовтою смужкою ( 10 см.)

4. ДРУЖНІЙ БЕЗБАР'ЄРНИЙ ПРОСТІР на пішохідному переході можливий за умови демонтажу бордюрів, що межують з зоною тротуару ( 4 м. шириною) і благоустрою частини тротуару ( 2 м. 25 см. шириною) для КОМФОРТНОГО РУХУ ВРАЗЛИВИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ. Бордюри та частина тротуарів мають бути знижені до одного рівня з проїзджою частиною ( згідно ДСТУ перепад припускає до 4 см. різниці) БЕБАР'ЄРНІСТЬ ПІШОХІДНИХ ПЕРЕХОДІВ СТАНЕ успішним прикладом для подальших кроків у дизайні міського середовища « БЕЗБАР'ЄРНИЙ НІЖИН».

Пишемо історію безпеки та комфорту європейського Ніжина разом! Голосуймо за великий проект громадського бюджету на сайті Ніжинської міської ради. Назва проекту «Безпечний, Освітлений, Безбар'єрний пішохідний перехід».