За результатами моніторингу Громадської мережі ОПОРА діяльності народних депутатів України, Олександр Кодола, який представляє 209 виборчий округ на Чернігівщині, посів 4 місце у загальному рейтингу і став беззаперечним лідером серед депутатів-мажоритарників, які представляють область у парламенті.

reyting

З лютого по жовтень 2016 року в рамках програми USAID РАДА Громадянська мережа ОПОРА провела масштабний і комплексний моніторинг діяльності 105 депутатів-мажоритарників. Команда з 25 регіональних громадських консультантів проекту та група аналітиків щомісяця працювали над збором, обробкою та зведенням результатів активності депутатів на законодавчому рівні та на рівні їхніх виборчих округів. Основними цілями цієї діяльності було: 1) виявити та підкріпити фактичними даними основні проблеми у роботі українських мажоритарників щодо виконання ними своїх прямих обов'язків, зокрема тих, що стосуються прямої взаємодії з виборцями та вирішення проблем їхніх виборчих округів, 2) проінформувати народних обранців та їхні команди щодо стандартів роботи депутата та стимулювати до кращого виконання депутатських обов'язків.

reyting2

Ось як оцінює ГМ ОПОРА законодавчу діяльність депутатів.

«Робота у пленарній залі парламенту та у парламентських комітетах – це фактично основна функція депутата і, відповідно до графіку роботи Верховної Ради України, має займати 2/3 робочого часу народного обранця. Під час аналізу та оцінки законодавчої роботи депутатів, ОПОРА брала до уваги 11 критеріїв: відвідуваність комітетів та пленарних засідань (окремо за фактом участі у голосуваннях, письмовою та електронною реєстраціями), кількість зареєстрованих постанов, законопроектів, поданих депутатських запитів та виголошених сутнісних промов. Окрім того, додаткові бали нараховувалися за законопроекти та запити, які стосувалися вирішення проблем виборчого округу/області депутата,  також за законопроекти, які реалізовували положення передвиборчої програми парламентаря.

За результатами моніторингу ОПОРИ, протягом лютого – жовтня  відвідали усі засідання комітетів наступні 17 депутатів (16%): Олександр Кодола, Микола Федорук, Максим Бурбак, Олег Мусій, Микола Фролов, Олександр Кірш, Олександр Домбровський, Михайло Довбенко, Павло Дзюблик, Юрій Македон, Роберт Горват, Михайло Гаврилюк, Юрій Вознюк, Олександр Дехтярчук, Василь Яніцький, Олександр Співаковський та Іван Вінник.

Не пропустили жодного пленарного засідання (за письмовою реєстрацією) лише 5 депутатів: Олександр Кодола, Ігор Артюшенко, Ігор Гузь, Віктор Развадовський та Михайло Головко. За електронною реєстрацією таких депутатів вже 7: Володимир Зубик, Олександр Кодола, Олег Дмитренко, Андрій Вадатурський, Олександр Лівік, Артем Ільюк, Павло Дзюблик».

Олександр Кодола вважає, що такі дослідження дуже корисні,як для виборців, так і для самих депутатів. Адже це допомагає виборцям скласти свою оцінку діяльності депутатів, а самих парламентарів стимулює їх до більшої активності, допомагає виявити недоліки у своїй роботі та роботі команди, а також розставити пріоритети у спілкуванні з громадянами та вирішенні проблем округу.

«Треба чесно виконувати ту роботу, за яку взявся, а не вирішувати свої бізнесові питання, прикриваючись мандатом депутата. Бути відкритим для людей. Мої помічники працюють у всіх районах округу. В Чернігові, Ніжині, Носівці, постійно діють громадські приймальні. Я відкритий для спілкування. Не залишаємо без уваги жодного звернення», — наголосив депутат, коментуючи результати досліджень.

Більше детально з матеріалами моніторингу можна дізнатися за посиланням: https://www.oporaua.org/parlament/43603-rezultaty-monitorynhu-105-deputativ-za-liutyi-zhovten-2016-roku-pidsumkovyi-reitynh