Голодомор офіційно визнано геноцидом українського народу, штучно організованим , більш як тридцятьма державами світу. Цифри кількості безневинно зморених голодом людей просто вражають своєю масштабністю: понад 7 млн. чоловік голодували, кожної хвилини за ці два роки помирало 24 людини. Це лише офіційна статистика фахівців з огляду на загальні підрахунки.

Носівщину також не оминула голодна хвиля. Ще й досі чимало серед наших земляків, якв тепер вже поважного віку пам`ятають і голодний 1932-33 рр., а згодом і 1947-й повоєнний рік, який також випробовував людей голодом.

Здається, у нашого народу вже на генетичному рівні закладена потреба мати про запас бодай щось із їжі. У свідомості всіх, хто пережив це лихоліття, на кілька поколінь вперед вкоренилося відчуття справжньої цінності хлібного колоса і буханця, які для українців були святими завжди.

Відібрати у хлібороба, який з діда-прадіда працював на землі і вирощував хліб, все до останньої зернини – найбільший злочин і покарання неминуче.

Цогоріч Україна і весь світ відзначає 85-річницю пам`яті про Голодомор. Сумний і щемливий ювілей. Одна з багатьох чорних сторінок історії багатостраждальної, розхристаної нашої України.

Ця сумна подія зібрала біля Пам`ятного знака у Носівці на мітинг-реквієм керівників та заступників Носівської міської ради, райдержадмінстрації, районної ради, представників установ та організацій міста. Пам`ятні події зі своїми виборцями розділив і народний депутат України Олександр Кодола, який того дня перебував на своєму окрузі.

Панахиду за безневинно померлими провів благочинний Носівського округу, настоятель Свято- Троїцького храму , митрофорний протоієрей Михаїл (Гулик).

Всі присутні тримали квіти і свічки, які по завершенню панахиди поклали до Хреста.

Природа теж, здавалось, тужила, у цей момент: листопадовий вітер пронизував душу в унісон сумним, а часом і жахливим словам ведучих. Памороззю бриніли квіти і душі присутніх. Бо байдужих тут не було.

Наш спільний обов`язок — пам`ятати, щоб, не дай Боже, не повторитися у такій трагедії.

Організаційний відділ