Ніжинська міська лікарня та пологовий – без головних лікарів, проте – з генеральними директорами

Про те, що головних лікарів в українських лікарнях не буде, МОЗ заявляло ще з початком медичної реформи, пише сайт NizhynNews.

У ході медреформи докорінно змінився підхід до управління лікарнями. З бюджетних установ вони перетворюються на комунальні підприємства. І ще одна важлива зміна – керувати таким медичним підприємством буде не головний лікар, як раніше, а директор.

Новий проект мед реформи передбачав виключення посади головного лікаря з заміною на управлінську посаду – генеральний директор . Це пов’язано з тим, що зараз фахівці перевантажені роботою, вони займаються керуванням медичних процесів, а нововведення допоможе зробити роботу більш ефективною.

Олександр Костирко,
генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Ніжинська центральна міська лікарня імені Миколи Галицького»

Відповідні зміни пройшли у Ніжині і у міськлікарні, і в пологовому. Розпорядженням міського голови Анатолія Лінника 09 січня 2020 року на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства «Ніжинська центральна міська лікарня імені Миколи Галицького», шляхом переведення з посади головного лікаря, призначено Костирка Олександра Михайловича.

Валерій Якуба,
генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Ніжинський міський пологовий будинок».

Відповідним розпорядженням призначено і Якубу Валерія Михайловича на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства «Ніжинський міський пологовий будинок».

Обов’язки генерального директора:

  • розвиток лікарні;
  • координація роботи закладу;
  • залучення інвестицій;
  • господарська діяльність.

«У ході медреформи лікарні перестають отримувати фінансування з бюджету, і починають отримувати власні кошти, якими самі й розпоряджатимуться: відповідати за майно лікарні, її персонал, розвиток, ефективність і продуктивність діяльності тощо. Реформа передбачає, що лікарні більше не будуть безвольно виконувати накази чиновників і чекати, скільки грошей їм виділять. Тепер вони можуть самі керувати своїми фінансами, залучати їх із різних джерел, самостійно вирішувати, коли і на що їх витрачати», – розповідає профільний заступник міського голови Сергій Дзюба.

«Звичайно, основним завданням будь-якого медзакладу залишається надання медичної допомоги, – говорить Сергій Петрович, –  А система фінансування влаштована так, що чим якісніше вони це будуть робити, чим більше пацієнтів їх вибере – тим більше грошей буде отримувати лікарня»

Вікторія Коломійченко