2553ca8-nt

Україна має проблеми з корупцією, правосудям, свободою ЗМІ та є державою з перехідною/гібридною політичною системою.

Про це йдеться у щорічному дослідженні розвитку демократії у країнах перехідного періоду Nations in Transit-2016, який опублікований Freedom House.

Відповідно до рейтингу FH, Україна у своєму розвитку демократії серед пост-коммуністичних країн посідає 18 місце з 29 можливих, набравши 4,68 балів за сімома критеріями - процес виборів, розвиток громадянського суспільства, свобода ЗМІ, рівень демократії центрального уряду, рівень демократії місцевого управління, незалежність і робота системи правосуддя та корупція.

Зокрема, стан боротьби з корупцією, свободи ЗМІ та правосуддя залишились на рівні 2013 року і не змінювалися протягом трьох років.3bc8073-fh

За прогнозами експертів, у 2016 році Україна й надалі стикатиметься з проблемами територіальної цілісності «через агресію Росії та нестабільність своїх національних демократичних інститутів».

При цьому, за оцінками FH, «найважчу кризу, скоріш за все, пройдено, і країна буде мати більше простору для здійснення реформ і стимулювання економічного відновлення».

Найбільшими проблемами, на думку експертів, лишаються високий рівень корупції та слабкість інститутів із забезпечення верховенства права.

Варто зазначити, що у трійку лідерів рейтингу увійшли Естонія, Словенія та Латвія, які набрали 1,93,  2 та 2,07 бали  та визнані країнами зі стійкою демократичною системою, найгірші показники — у країн з авторитарною політичною системою: Росії та країн-колишніх членів СРСР (Таджикістан, Казахстан, Білорусь, Азербайджан, Туркменістан, Узбекістан).

Джерело: pravda.com.ua