Як вже повідомлялося, вчора, 23 червня, Ніжин з робочим візитом відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен. Разом з ним прибув радник з питань культури та співробітництва, директор Французького інституту Олів'є Жако. Гості завітали до Ніжина на запрошення місцевої влади.

Мета зустрічі – залучення французьких партнерів до відновлення пошкоджених під час активних бойових дій об’єктів інфраструктури, налагодження більш тісних зв’язків. 

По завершенню офіційної частини, під час якої Ніжинський міський голова Олександр Кодола  розповів про те, як місто пережило активну фазу бойових дій, французька делегація побувала на вул. Прилуцькій (Гуньки). Саме цей мікрорайон найбільше постраждав під час обстрілів.

Про пошкодження, яких зазнали школа №17 і дитячий садочок №25 «Зірочка», розповіли керівники закладів Тетяна Власенко та Ірина Дєдкова. Переважна більшість вікон, дверей, а також покрівлі зруйновані і потребують заміни.

Гостям з Франції показали вирву на території дитячого садочка, яка залишилася після вибуху. Вона справила не абияке враження на пана Посла: «Страшно уявити, якби вороги влучили у саму будівлю дитсадка!».

«Як Ви бачите, російські загарбники обстрілювали все підряд. Ніякої логіки в їхніх діях немає. Це говорить про підступність ворога», – зауважив міський голова О. Кодола.

На місці ще двох величезних ям, що залишилися після вибухів, працівники школи №17 знов облаштували клумби, як це було раніше. Навчальний заклад поступово готується до нового навчального року.

Гості з Франції разом з представниками місцевої влади спустилися у бомбосховище школи, в якому під  час бойових дій ховалися понад 150 жителів мікрорайону Гуньки. Наразі тут триває ремонт, аби з першого вересня навчальний заклад зміг прийняти учнів.

Французька делегація побувала і на тому місці, де стоїть військовий бульдозер БАТ-2, який зупинив російських окупантів на мосту у Хвилівці, заблокувавши ворогу дорогу до Ніжина. Дана локація вже стала своєрідною місцевою «родзинкою», хоча й викликає не надто приємні спогади.

Пан Посол зазначив: «Ми беремо шефство над Чернігівською областю. Будемо намагатися спрямовувати всі види допомоги як з боку держави, так і з боку місцевих громад».

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук

Фото Nizhyn Post