12 травня представники комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» разом з представниками Муніципальної варти Ніжина провели спільний рейд по установах, де працюють фізичні особи-підприємці (ФОП).

Мета даного заходу наступна: тих, хто відкрився нещодавно, повідомити про необхідність укладання договору з КП «ВУКГ» на надання послуг по вивезенню та захороненню твердих побутових відходів; тих, хто вже був проінформований раніше, попередити про адміністративну відповідальність з подальшим накладанням штрафів. Відсутність укладених договорів є порушенням, за яке настає відповідальність згідно із Законом України про адмінпорушення і тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб та громадян -суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 гривень. Під час рейду здійснено перевірку більше десяти торгових точок та однієї перукарні. Складено один протокол про адміністративне порушення. Всі перевірені заклади знаходяться в центральній частині Ніжина. В переважній більшості вказаних точок представників обох комунальних установ зустрічали привітно, спокійно вислуховуючи те, що від них вимагають. В основному це продавці, котрі працюють на приватних підприємців. Але дехто сприймав будь-яке питання неочікуваних візитерів «в штики», немовби їм загрожували кайданками.

Наша журналіст поцікавилася, коли востаннє проводився такий рейд. Виявилося, нещодавно – 27 квітня. Нинішній рейд – по тих самих точках, які вже навідували перед святами. Переважна більшість, ще під час попереднього рейду, пообіцяла, що договори з КП «ВУКГ» підпише, але, як то кажуть: «Обіцянки – цяцянки».

Куди ж ФОПи дівають сміття? Або в звичайні вуличні урни, призначені для «легкого» сміття: обгорток від цукерок, морозива, всіляких пакетиків, невеличких контейнерів з-під їжі. Або в сміттєві контейнери приватного сектору, за вивезення сміття з яких платять місцеві жителі. Або складають обабіч доріг і тротуарів – мовляв, комунальники побачать і приберуть. Називається, хто як приловчився. Можливо, проблема – у вартості послуги?

«Скільки, приміром, слід заплатити ФОПу, який утримує не великий за площею магазин, за вивезення побутових відходів щомісячно?» – журналіст адресувала це питання представнику КП «ВУКГ».

«В середньому це гривень 50. Вартість послуги зростає відповідно до площі. В цілому це зовсім не великі гроші. Але чомусь процес підписання договорів з ФОПами дуже складний», – жаліється працівниця комунальної служби.

Наразі, коли Ніжин тільки-но вийшов з «червоної зони», яку вводили через поширення коронавірусу, скрутно доводиться багатьом категоріям населення. Не працювала і переважна більшість ФОПів. Але ж, погодьтеся: 50–100 гривень – не такі вже гроші, щоб через них вислуховувати претензії комунальних служб, тим більше, сплачувати штрафи. А рейди триватимуть. До переможного кінця. Зі слів керівника Муніципальної варти Вадима Лаврінця, черговий рейд призначений на сьогодні, 13 травня. Ніжин повинен бути чистим.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук