15 вересня відбувся вже 7-й  Фестиваль  «Його величність, ніжинський огірок». Це справжнє щорічне свято творчості, де учасники дивують різноманітними презентаціями, виставками, смачними дегустаціями та асортиментом домашніх рецептів, присмачених фантазією і національним колоритом. Фестиваль  з року в рік набирає обертів, а ніжинці вкотре доводять вірність традиціям своїх давніх предків і власну спроможністю їх розвивати й примножувати. І тому знову й знову запрошують до себе в гості — на огірки!

Окрім очільників міста на свято завітали почесні гості народний депутат України Олександр Кодола та депутат парламенту Латвії, керівник групи міжпарламентських зв'язків Латвії з Україною Айнарс Межуліс, який приїхав до Ніжина на запрошення свого українського колеги. Латвійський гість, був вражений масштабами, оригінальністю святкування, а також душевністю та гостинністю свята. Він пообіцяв у своєму виступі, що наступного року обов’язково приїде на фестиваль огірка з великою латвійською командою. Так що фестиваль “Його величність, ніжинський огірок” стає по-справжньому міжнародним.

Традиційною родзинкою заходу стало урочисте засолювання огірків у дубовій бочці відразу на сцені. Потім міська влада та почесні гості Ніжина оглянули всі стенди і презентації, цікаві тематичні виставки й експозиції на огіркову тему, подивились на майстер-класи, які влаштували місцеві майстри, провели дегустацію різноманітних страв та напоїв, які приготували із огірків. Всі учасники отримали Подяки та подарунки від міського голови.

Організатори свята підготували цікаву і насичену розважальну програму, персонажем якої традиційно  став Його Величність Ніжинський Огірок. Гості і учасники свята були приємно вражені і задоволені від побаченого та скушнованого, зазначили, що подіних свят ніколи не бачили, а ніжинські огірочки найкращі і найсмачніші.
За матеріалами  Ніжинська міська рада