Численні фальсифікації під час виборів до об’єднаних територіальних громад свідчать про необхідність прийняття законодавчої норми про посилення відповідальності за махінації під час виборів.

Про це заявив керівник фракції «Народний фронт» Максим Бурбак.

«Надзвичайно важливо якнайшвидше законодавчо закріпити посилення кримінальної відповідальності за махінації під час виборів», — наголосив він.

Парламентар повідомив, що у Верховній Раді вже лежить урядовий законопроект, ініціатором якого є міністр внутрішніх справ, представник «Народного фронту» Арсен Аваков. У документі передбачені покарання і за підкуп голосів, за їх продаж та за махінації з бюлетенями.

«Треба нарешті започаткувати реальні механізми покарання за виборчі порушення, і ввести  реальну відповідальність тих, хто скуповує голоси і тих, хто продає майбутнє своїх дітей і нашої держави», — підкреслив Максим Бурбак.

Він також навів приклади фальсифікацій: «каруселі з підвозом виборців, зростання ціни виборчого голосу».

«Фальсифікатори, щоб дістатись до влади навіть у маленькому селі, не гребують ніякими засобами. Опонентів залякують ще на старті передвиборчої компанії і змушують відмовитись від участі у виборах, або йти від їхньої політичної сили. Переможців, які всупереч всьому виграли навіть без махінацій – намагаються знищити вже постфактум через суди, а то й фізично», — зазначив Максим Бурбак.

Джерело: офіційний сайт «НАРОДНОГО ФРОНТУ»