Щорічно 18 квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день пам’яток та історичних місць. Головним поштовхом до цього стала необхідність збереження культурних надбань від руйнівних дій сучасної цивілізації, – передає ЧЕline, посилаючись на ГУ статистики в Чернігівській області.

Історико-культурна спадщина Чернігівщини формувалася протягом багатьох століть і зберігає сліди різних епох. За адміністративними даними, на кінець 2017 року в області на державному обліку перебували 8 792 пам’ятки, із яких 1 775 занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення та 374 – місцевого.

Майже дві третини (64%) об’єктів, зосереджених на території області, становлять археологічні пам’ятки, 35% – історичні, решта – монументального мистецтва. Більше половини пам’яток входять до складу комплексів (ансамблів) і заповідників. Серед них – Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», національні історико-культурні заповідники «Качанівка» та «Гетьманська столиця».

Збереження культурної спадщини є однією з важливих функцій держави. На початок минулого року 453 пам’ятки потребували проведення ремонтно-реставраційних робіт. Здебільшого це пам’ятники воїнам-землякам і братські могили загиблих під час Великої Вітчизняної війни. За рік ремонтні роботи завершено на 240 об’єктах.

У 2017 р. на ремонтно-реставраційні роботи та інші заходи з охорони культурної спадщини асигновано та освоєно 3,5 млн грн. Більшість коштів (83%) виділено з місцевого бюджету, решту – з інших джерел.

Джерело: nizhyn.pravdatut