5 квітня на щотижневій оперативній нараді Ніжинський міський голова Олександр Кодола представив трьох новопризначених керівників. За результатами конкурсного відбору, посаду директора комунального некомерційного підприємства «Ніжинська міська стоматологічна поліклініка» посів Олександр Ігнатюк.

12 квітня до Ніжинської міської стоматологічної поліклініки доставили нове обладнання. Таким чином, ми отримали відразу два привиди поспілкуватись з Олександром Борисовичем:

– Пане Олександре, хто Ви за фахом? Яку освіту маєте?

– 2007 року закінчив Українську медичну стоматологічну академію в Полтаві, де отримав диплом по спеціальності «Стоматологія». Трудову діяльність розпочав 2009 року в одній з приватних клінік Ніжина. Влітку минулого року працевлаштувався до Ніжинської міської стоматполіклініки звичайним лікарем-стоматологом. Згодом посів місце виконуючого обов’язки директора КНП «Ніжинська міська стоматологічна поліклініка».

І ось 1 квітня поточного року мене призначили керівником даної установи.

– Тобто в Ніжинській стоматполіклініці Ви – людина не нова. З проблемами, які тут існують, знайомі?

– Не просто знайомий – вже рік разом з міською радою, своїм колективом, однодумцями намагаюся їх вирішувати. Крім того, я був депутатом Ніжинської міської ради сьомого скликання (2015–2020 роки), членом комісії з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, туризму, молодіжної політики та спорту, тому знайомий з проблемами не лише тієї установи, яку очолюю. Наразі гостро стоїть проблема з лікарським складом – це ті люди, які заробляють для нашого підприємства гроші.

Наприклад, ми потребуємо дитячого стоматолога.

Це робота специфічна – треба не лише мати необхідну лікарську спеціалізацію, а й бути добрим психологом, щоб працювати з дітьми. По всій країні сьогодні не вистачає дитячих стоматологів. Хотілося б розширити хірургічний спектр послуг – розвивати імплантологію. Це, між іншим,одна з доходних частин сучасної медицини.

Чому в Чернігові її запровадили, а ми не можемо? Ми ж не гірші… Слід розвивати дитячий напрямок – лікарі-ортодонти повинні надавати більше послуг, ніж можуть сьогодні. Через те, що ми надаємо вузький спектр послуг, люди їдуть до Чернігова, Києва, везуть гроші туди. А ці гроші могли б осідати в Ніжині. Свої думки я намагаюсь донести до міського голови Олександра Кодоли. І він разом з командою і депутатським корпусом мене чують.

І вже багато чим допомогли за чотири місяці своєї каденції. На початку поточного року Ніжинській міській стоматологічній поліклініці з міського бюджету біло виділено 300 тисяч гривень на витратні матеріали. На 150 тисяч ми придбали антисептик – у період пандемії коронавірусу це зважений та необхідний крок (в існуючі тарифи послуг він не включений).

До речі, коли я тільки-но посів посаду керівника, відразу наказав придбати 12 бактеріцидних рециркуляторів для стоматполіклініки. В кожний кабінет. Навіть у бухгалтерію і реєстратуру.

Рециркулятор працює за принципом кварцової лампи, тільки більш функціональний. Але це не означає, що ми не економимо кошти. Кожного місяця ми рахуємо з економістом, скільки коштів заробив колектив (а це 77 чоловік), щоб вистачило на зарплатню і на поточні потреби. Коли переді мною як керівником постає будь-яке питання, в першу чергу я думаю над його економічним обґрунтуванням. Наприклад, нещодавно звільнив двох охоронників, утримання котрих влітало установі у копійчину. Наразі встановили сигналізацію, яка в десятки разів обходиться дешевше. Нещодавно на кошти міського бюджету в стоматполіклініці було встановлено пандус.

Старенькі пацієнти дуже вдячні за таку турботу. 12 квітня, як ви вже знаєте, до нашого медичного закладу було доставлено три сучасні високотехнологічні стоматологічні установки з повним комплектом необхідного устаткування. Вартість обладнання склала 330 тисяч гривень. Це також кошти міського бюджету.

Дані установки розміщені в дитячому, ортопедичному та терапевтичному кабінетах і сьогодні вже працюють. В грудні минулого року придбані ще дві такі установки. А всього за період мого перебування на керівній посаді їх було придбано шість, п’ять з них – завдяки міському голові О. Кодолі та його команді.

– Де закуповували стоматологічні установки?

– Закупівля стоматологічних установок проводилася абсолютно прозоро, через тендерні процедури. Придбали ми їх у перевіреної нами фірми «Укр-Медмаркет». Це великий український постачальник, його товари якістю не поступаються іноземним. Влаштовують нас і помірні ціни. До того ж, устаткування знаходиться на гарантії – це дуже зручно.

– А що в планах на найближчий час?

– Фасад міської стоматполіклініки виглядає неестетично і потребує ремонту. А будівля історична і знаходиться в центрі міста. Разом з міською радою ми виготовили проект і кошторис на ремонтні роботи і надіслали до Чернігова на експертизу. До речі, це вже другий варіант проекту. Перший я забракував. Довго його крутив, аналізував, порадився з другом, який знається на цій справі…

Розумієте, я не просто керівник, я – директор. Тобто господарник, трішки економіст і менеджер.

Моя задача – не лише видати колективу зарплатню і надавати купу розпоряджень, а знайти варіанти, як цю зарплатню заробити, як раціонально використати зароблені кошти, як правильно оформити закупівлю – щоб було якісно і вигідно нашій установі. І це не тільки якісь великі масштабні задачі. Треба зважати і на дрібниці – з них складається наше життя.

Наприклад, бачу, решітки на вікнах першого поверху стоматполіклініки вже ну дуже застарілі, вирішив поміняти. Кошти витратили невеликі, а зовнішній вигляд будівлі заграв по-новому… До речі, з 1 квітня у нас в штаті з’явився фаховий юрист. В наш час треба бути юридично підкованими людьми, особливо – керівникам. Щодо експертизи по ремонту фасаду стоматполіклініки, сподіваюсь, коли вона буде готова, міський бюджет допоможе нам коштами на ремонт. – Пане Олександре, дякую за змістовну бесіду.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук