Чернігівщина всуціль просоталася гаражним роком. Такий висновок можна зробити хоча б за творчістю двох найвідоміших команд області — «Димною Сумішшю» та Scroodge. Ще п’ять не менш цікавих формацій з «української столиці гранджу» — у матеріалі Muzmapa.

Бегущий с ножницами

Тріо вокаліста Костянтина Каребіна, гітариста Євгена Світловського та басиста Олега Мітасова, які зібралися навесні 2015-го. Назва гурту — відповідь приказці «Не бігай із ножицями» на захист людей, які, «спалюючи себе, освічують шлях іншим». Записують звук на ноутбук, вокал — на мікрофон для караоке. Взимку цього року побачив світ дебютний міні-альбом «бегущий с ножницами.», який так і називається — «альбом первый».

Що грають?

Мелодійний пост-панк із навмисне аритмічним вокалом у DIY-стилістиці. А як іще може звучати музика, написана під впливом сірої «битовухи» рідного міста?!

Де слухати?

ВК
Bandcamp

BLUE JAY WAY

Гаражний гурт із «найбільш рок-н-рольного міста України» (саме так музиканти називають рідний Чернігів). Зібравшись у лютому 2015-го, Blue Jay Way вже встигли виступити із такими музичними однодумцями, як The Bajikans (Донецьк), SINOPTIK (Донецьк — Київ), Fontaliza (Горлівка — Київ), американськими та ірландськими гуртами. Невдовзі команда зіграє на цьогорічному українському «Вудстоці», а компанію на промо-концерті з нагоди фесту в рідному місті їм складе столична банда Indytronics. Музиканти вже випустили один ЕР — Addict.

Що грають?

Blue Jay Way — це така собі «Димна Суміш навпаки». Тобто, безкомпромісний гаражний рок про все патогенне, що лише може оточувати нас навколо, — хейтерів, лузерів, алкоголь та інші шкідливі звички. Однак на YouTube-каналі гурту можна знайти альтернативну версію однієї з пісень на укулеле — чим чорт не жартує!

Де слухати?

ВК
Facebook
Youtube

ДИМНА СУМІШ

Культовий гурт, що зібрався в Чернігові в 1998-му. «Димна Суміш» має внутрішню позамузичну ідеологію: всі учасники гурту є вегетаріанцями і виступають проти насильства та шкідливих звичок. Записавши один концертний і два студійних альбоми, у 2012-му «Суміш» оголосила про безстрокову відпустку, однією з головних причин якої стало розчарування вокаліста Олександра Чемерова в українській музичній індустрії. У результаті Чемеров перебрався до Лос-Анджелеса і створив там новий гурт The Gitas, який по-хорошому можна назвати «американською версією ДС». Нещодавно в інтернеті з’явилася інформація про ймовірний реюніон гурту та роботу над новими піснями. На офіційному сайті музиканти підтвердили, що невдовзі викладуть у мережу один новий трек, однак їхні спільні виступи найближчим часом неможливі через завантаженість Чемерова у США.

Що грають?

Самі музиканти так і називають свій стиль — «димною сумішшю». Це і справді напрочуд щільний стоунер-рок із варіаціями, що в першому студійнику «В країні ілюзій» (2008) акцентується здебільшого на психоделіці, але вже в наступному повноформатнику «Димна Суміш» (2009) перехиляє шальки терезів на бік більш чистого гранджу.

Де слухати?

ВК
http://dymnasumish.com.ua

PIPL PLANT

Формація з’явилася в Чернігові у 2007-му. За майже 10 років, окрім рідного міста, гурт виступив у Миколаєві, Чернівцях, Славутичі, Івано-Франківську, Ніжині, Харкові, Сумах, Дніпрі. Pipl Plant розповідають, що на концертах поводяться як справжні рокери: підпалюють гітари, ламають мікрофонні стійки, танцюють на колонках тощо.

Що грають?

Поп-рок із танцювальним ухилом і панковим стрижнем. Окрасою цієї музики є харизматичний тягливий вокал Сергія Олійника, що спонукає згадати, наприклад, про харків’ян We Are!!!, львів’янина Panchyshyn, франківських фольк-металістів (як не дивно!) Molfa та їхніх земляків Karna.

Де слухати?

ВК
Myspace
Youtube

SCROODGE / ЖЕНЯ СКРУДЖ

Ще одна формація, що тримає гранджевий стяг Чернігова від 2004 року. У 2011-му гурт випустив перший повноформатник «Пудра», у 2013-му — подвійний альбом Northern Lights. Також у доробку Scroodge є три відеокліпи. Музиканти видаються любителями помірятися силами з іншими рок-командами, адже доволі часто беруть участь у конкурсах і змаганнях: The Global Battle Of The Bands (2005–2007), Djuice Adrenalin (2005–2008), «Свіжа кров» на каналі М1 та «Хіт-конвеєр» на М2. Цього року фронтмен гурту Женя Скрудж розпочав сольну творчість і вже анонсував альбом «Мне Атари».

Що грають?

Scroodge — це наче вірні послідовники Pearl Jam із піснями англійською, російською та українською. Сольний Женя Скрудж був би фактично тим самим, якби не його найновіший трек Alter Ego, який ніби змушує Едді Веддера помити голову й потім піти на дискотеку.

Де слухати?

ВК
Myspace
Youtube

SHOULDERSHEAD

Незвичайний чернігівський гурт, про який відомо напрочуд мало. Замість реальних фото учасники Shouldershead виклали в соцмережі мультяшні портрети, що нагадують героїв мультсеріалу South Park. А ще в музикантів є власний символ — ведмедик у червоних навушниках. За дивним збігом із «Димною Сумішшю» Shouldershead теж оголосили тимчасову творчу перерву й теж у 2012-му — через відсутність вокаліста. Нині більшість музикантів старого складу грає стоунер в проекті El Pulpo Negro.

28025847070_ddd64950a9_o

Що грають?

За власним висловом — «улюблену музику, яку завжди хотіли чути, але яку мало хто виконує». Попри всі іміджеві «мі-мі-мі» та «ня-ня-ня» при прослуховуванні Shouldershead напрошується висновок, що в такої музики як мінімум три творчих полюси: мелодійний, майже повністю інструментальний пост-рок, порівняно приземлений поп-рок із жіночим вокалом і разом із тим більш електронний тріп-хоп.

Де слухати?

ВК

TIMEWASTER

Тріо, яке «гає час» від 2007-го, але, певно, настільки добре, що не змінило свого складу й до сьогодні. Перший альбом Goin` South так і не побачив світ у 2010-му, однак музиканти реабілітувалися повноцінним релізом Before And After (2012).

Що грають?

Класично взірцевий поп-панк. Судячи з усього, стабільність — гасло Timewaster як у стосунках один з одним, так і у творчості.

Де слухати?

ВК
Facebook
Bandcamp
Джерело: Філ Пухарєв  http://muzmapa.in.ua/