За 25 років Незалежності наше місто значно змінилося. З’явилися нові сучасні підприємства, магазини, ресторани, кафе, виблискують золотом купола церков, а серце міста – її центральна площа, взагалі нагадує невеличке провінційне Європейське містечко. В народі кажуть, якщо площа – це серце міста, то стадіон – це його обличчя. Як бачимо, із серцем у нас все до ладу. За допомогою мецената його відремонтували, обновили, дали йому друге сучасне життя. То з обличчям міста, на мій погляд, повні негаразди. Воно нагадує зовсім протилежну сторону людського тіла. Стадіон, на доріжках та секторах якого тренувались зірки легкої атлетики України — чемпіонка 2 всесвітніх Універсіад Ольга Завгородня, чемпіон Європи Сергій Соколов, бронзовий призер Чемпіонату Європи Ірина Пуха, та ще цілий рід майстрів спорту, нині нагадує руїни Карфагена, на вершині якого гордо майоріє прапор ВО Свобода. На колись славній лижній базі, де було більше 200 пар лиж, де тренувались відомі в світі та в Європі біатлоністи -бронзовий призер Олімпійських ігор Валентина Цербе-Несіна, чемпіонка Європи Ніна Лемеш, учасник 4-х Олімпіад Вячеслав Деркач та багато інших майстрів біатлону, нині залишились розвалені стіни, стоять мусорні баки та в людський зріст повиростали бур’яни.
Здається, що зовсім недавно в парку відпочинку заводу Будмаш, поруч з дитячими гойдалками та каруселями, на спортивних майданчиках вирували спортивні пристрасті. На майданчику з городошного спорту проводилися змагання республіканської ради «Авангард», а одного разу навіть проводилась зона кубку СРСР з цього виду спорту. Нині, тільки ті люди які це все бачили можуть розпізнати в цьому занедбаному майданчику, колись вируючий спортивним життям спортивний куточок Прилук.

Головному ідеологу Незалежності України нашому земляку Миколі Міхновському, мабуть і в страшному сні не снилося, що в його рідній школі учні не матимуть повноправної можливості займатися фізичною культурою, а сам предмет будуть називати «фізра», тому що спортивного залу в школі не має, на відкритих спортивних майданчиках ось вже 6-ий рік будується приміщення нового корпусу школи. Не знаю кому прийшло в голову віддати спортивні майданчики 12 школи під, нехай навіть гарно облаштовані корти для великого тенісу, на яких дорослі дяді грають, а діти як щенята бігають навколо огорожі. Така ж картина майже в усіх школах, а спортивний майданчик це обличчя кожної школи. У нас в кожній школі спортивне містечко це площадка екстрима, бо навіть у тих школах де сьогодні викрашені баскетбольні щити зразку 70-х рр. минулого століття, на асфальтно-бетонне покриття цих площадок для занять фізичною культурою можна заохотити тільки екстрималів високого класу. В спортивній школі міського відділу освіти, яка являється флагманом дитячого спорту в області, ремонт та придбання технічних засобів навчання не проводилося з часу її побудови. І тільки з приходом нової влади у місті, розпочалися роботи по її облаштуванню. Але характер цих робіт являється епізодичним, і виконується, на мій погляд, по залишковому методу. За часів незалежності в місті відкрито спортивну школу з багатообіц

яючою назвою «Європа». А в дійсності школа не має свого приміщення, стадіону і мало чим відповідає своїй гучній назві.
Облаштовано, за рахунок всеукраїнської програми розвитку футболу, 2 футбольні майданчики, які нині не відповідають сучасним вимогам, а майданчик для силової підготовки, який місту подарувала обласна організація «Спорт для всіх», чомусь облаштували не на стадіоні, а на території ЦТДЮ, обнесли високим парканом, повісили замок, що повністю не відповідає вимогам організації яка подарувала цей майданчик. Звичайно в місті є нові сучасні фітнес центри, тренажерні зали, можна зняти капелюха перед тими людьми які будують їх, а не розважальні центри, ресторани, але це все діє на комерційній основі. А всім відомо, що любов та тяга молоді до здорового способу життя виховується з дитинства. З дитинства в людині виховується і дух: любов до Батьківщини, любов до рідного краю. А як всім відомо – в здоровому тілі здоровий дух!
В таких умовах ми готувались до відбіркових змагань у Ріо 2016 і в таких умовах ми розпочинаємо наступний підготовчий цикл до майбутніх Олімпійських ігор, які пройдуть 2020 року у То

кіо…

stadion-dorozhki

stadion

sigara

royal

atb

loshad

yama

evropa

fignya
musor

автор i фото:
Mikhail Marchenko