Призер минулорічного Канського кінофестивалю фільм Сергія Лозниці “Донбас”, тепер у вільному доступі.  Білоруський інтернет-портал Belsat поширив фільм у вільний доступ:

За анонсом сайту, стрічка буде доступна на їх ресурсі увесь лютий.

Стрічка заснована на популярних ютуб-відео перших років війни на Сході України. Вона складається з 13 епізодів, які логічно перетікають з одного в інший та відтворюють в ігровому кіно історії з реального життя на Донбасі, але не тільки. Бо фактично уже другий епізод, це подія, яка трапилася в Ніжині у вересні 2012 року. Вочевидь вірусне відео відомого ніжинського журналіста Ігоря Волосянкіна, яке тоді завоювало інтернет за лічені дні, справило враження на режисера “Донбасу”.  На ньому скандально відома журналістка Ірма Крат виливає відро помиїв на голову тодішнього ніжинського міського голови-корупціонера Михайла Приходька. Порівняти бачення режисера і документальне відео можна за посиланням:  https://www.youtube.com/watch?v=kxC8QBDkUFc

Долі персонажів цього відео, далі склалися не менш цікаво. Ірма Крат, в 2014 році встигла посидіти “на підвалі” у бойовиків терориста Стрєлкова в Славянску, а Михайло Приходько в колонії, відбуваючи покарання  за хабар.

У фільмі історія з мером у багнюці закінчилася, але не в Ніжині. Михайло Приходько знову нагадав про себе. За останні кілька місяців, звільнений умовно-достроково екс-мер неодноразово помічений у приймальні нещодавно заснованої в Ніжині громадської організації, яка активно розпочала політичну діяльність і тісно співпрацює з відомою політичною партією: адже її члени одночасно є членами і місцевого політичного осередку біло-сердечних.

Сама ж ГО заснована адвокатом – нині підсудним за підозрою у створенні злочинного угрупування та рейдерському захопленні і подальшому перепродажі важливого стратегічного  об’єкту України – Броварського радіопередавального центру.

«За півроку до незаконної анексії АР Криму, окупації Донецької та Луганської областей, попри існуюче мобілізаційне завдання на передачу радіосигналу в особливий період часу, зловмисники незаконно знищили працююче обладнання ДП «Радіопередавальний центр», за допомогою якого радіосигналом було покрито 95% відсотків території України, у тому числі окуповані території», — йдеться в повідомленні прокуратури.

Так що “Донбас”, як ми розуміємо, це не тільки, окупація, бойовики і безлад на сході України, це і наша реальність також.

Довідково «Донбас» (нім. Donbass) — драматичний фільм режисера Сергія Лозниці, поставлений 2018 року. Спільне виробництвоНімеччини, України, Франції, Нідерландів та Румунії. Світова прем'єра відбулася 9 травня 2018 на 71-му Каннському міжнародному фестивалі, де стрічка отримала приз за найкращу режисуру у програмі «Особливий погляд» а також стала фільмом-відкриттям фестивалю.[6][7][8][9]. Фільм вийшов в обмежений український кінопрокат в одному кінотеатрі — київському кінотеатрі Жовтень — 20 вересня 2018 року.

29 серпня 2018 року Український Оскарівський Комітет оголосив фільм «Донбас» національним претендентом від України на номінацію премії «Оскар» в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».[10][11] У жовтні цього ж року фільм пройшов кваліфікаційний відбір та ввійшов до «довгого списку номінантів 91-го Оскара».[12][13] У грудні фільм не потрапив до короткого списку з дев'яти фільмів, які продовжили «оскарівські» змагання у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою».[14]