Масштабна підготовка до заходів, присвячених сотій річниці знаменитого бою під Крутами, ведеться на Чернігівщині.

«Укрзалізниця» пообіцяла виділити спеціальний потяг, на якому до станції Крути доставлять курсантів, повідомляє Zruchno.travel.

«На меморіалі вже півроку тривають роботи з благоустрою. Відремонтували колону, намети дерев’яні встановили, потяг, в якому розміщено музейну експозицію, пофарбували. Обласний драмтеатр готує мегавиставу, в ній буде задіяно 100 чоловік», – зазначив директор департаменту з питань інформаційної діяльності Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Подорван.

Крім того, за словами директора департаменту, «Укрзалізниця» пообіцяла виділити спеціальний потяг, на якому до станції Крути доставлять курсантів.

«Є ідея, щоб в цьому році в Крути приїхали молоді люди – вихованці ліцеїв з посиленою фізичною підготовкою з усієї України. Таких закладів 24. Так що, може бути 300-400 курсантів, якщо не більше. „Укрзалізниця“ збирається виділити окремий потяг, щоб доставити молодих людей на станцію Крути. Доставка – за рахунок сторони, що відправляє. Область забезпечить харчування і чай. Але це тільки плани поки», – додав Подорван.

Нагадаємо, бій під Крутами – бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути за 130 кілометрів від Києва. Цей бій тривав п’ять годин між чотиритисячним підрозділом Червоної гвардії під керівництвом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», який в цілому налічував близько чотирьох сотень солдатів.

Джерело: Високий вал