Вчора, 19 липня, у Ніжинській міській раді відбулася зустріч Ніжинського міського голови Олександра Кодоли, заступників міського голови, відділів та управлінь міської ради з професорами Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету ім. Т. Шевченка Олександром Пухкалом і Миколою Стадником.

«Це поважні, непересічні люди для Ніжина. Наша зустріч присвячена діяльності вишу, який я минулого року закінчив. Так сталося, що я спочатку отримав практику, працюючи народним депутатом, а вже потім – диплом про освіту у даному закладі», – підкреслив Олександр Кодола.

Для ознайомлення. Пухкал Олександр Григорович – народний депутат України 3-го скликання, український науковець – кандидат економічних наук, доктор наук з державного управління, професор, академік Академії економічних наук України, Заслужений працівник народної освіти України, державний службовець 1-го рангу.

Стадник Микола Миколайович – доктор філософських наук, професор, професор кафедри публічної політики та політичної аналітики, Заслужений працівник освіти України, колишній декан економічного факультету (2003–2006 рр.). Здійснює наукове керівництво й консультування з підготовки кандидатських дисертацій.

Зі слів О. Пухкала, вони разом з М. Стадником майже 20 років працюють в одному і тому ж закладі: Національній Академії державного управління при Президентові України, яка наразі переживає реорганізацію і стала структурним підрозділом Київського університету ім. Т. Шевченка.

Саме з цієї причини – реорганізації закладу – професори трішки забарилися з візитом до Ніжина, тому деякі їхні пропозиції, на жаль, втратили актуальність. Зокрема, йдеться про вступ до вишу на бюджетній основі: крім документів, бажаючі повинні здати Єдиний вступний іспит, який включає в себе іноземну мову. Цьогоріч даний іспит вже відбувся 30 червня. Тому у бажаючих вступити до вишу є можливість спробувати вступити за контрактом.

Професори О. Пухкал і М. Стадник пообіцяли всіляке сприяння ніжинцям і чернігівцям, отже Ніжин і Чернігів Олександру Григоровичу не «чужий» – він уродженець Батуринського (нині Бахмацького) району Чернігівської області. Крім того, О. Пухкал – був обраний народним депутатом по виборчому округу №209 в Ніжині, за депутатської каденції часто бував у місті, зустрічався з містянами, допомагав у вирішенні їхніх проблем. Також професор є одним із засновників Чернігівського земляцтва у Києві, яке існує вже понад 25 років і об’єднує земляків з Чернігівської області.

«Національна Академія державного управління при Президентові України була створена для тих, хто хотів і хоче віддати себе служінню людям і державі. Публічних службовців можна порівняти з лікарями і вчителями, вони мають зовсім іншу філософію», – пояснив О. Пухкал.

Нещодавно у виші запрацювала програма «Парламентарій та парламентська діяльність». Той, хто за нею навчатиметься, обов’язково проходитиме практику у Верховній Раді.

Як підкреслив професор О. Пухкал, в сучасному світі існує тренд: навчання протягом всього життя. Тобто людина не може зупинятися на тому, чого вже досягла, на тих знаннях, які має – потрібно безперервно рухатися вперед. «Можна бути чудовим інженером, економістом, але поганим управлінцем», – підкреслив Олександр Григорович.

Сучасний керівник, впевнений професор О. Пухкал, повинен бути креативним, мати критичне мислення, емоційний інтелект, вникати у дрібниці, вміти вести ділові перемовини. «Приміром, якщо раніше вести перемовини вчили лише дипломатів, то тепер – і держслужбовців. Такий курс включено до навчальної програми», – підкреслив О. Пухкал, який є автором законів про дипломатичну службу.

Олександр Григорович поділився досвідом з питання: як правильно розмістити делегацію, з якою треба вести ділові перемовини? Виявляється, – навпроти вікна, аби стежити за реакцією і мімікою ділових партнерів.

«Аналогічні навчальні заклади працюють у всіх країнах світу, зокрема, європейських. Наш виш визнаний одним з 300 найкращих у світі. Якщо Київський національний університет ім. Т. Шевченка випустив 94 майбутніх народних депутата, то Національна Академія державного управління при Президентові України – 115. Серед нинішніх випускників вишу  – 19 народних депутатів, в тому числі – мер Києва В. Кличко.

Професор М. Стадник повідомив, що термін подавання документів на вступ до вишу спливає через три дні, тому бажаючі повинні поквапитися.

Строк навчання – 1 рік 4 місяці. Вартість навчання – 25 тисяч 500 гривень за рік. Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном: 066 936 93 70, Вікторія. 

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора