З ініціативи Ніжинського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та в рамках його співпраці з Ніжинським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 22 березня на базі Ніжинської центральної бібліотеки відбулась лекція-тренінг «Як не стати жертвою насильства» для соціальних педагогів і студентів факультету психології та соціальної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Розглядались питання щодо відповідальності за вчинення насильства у сім'ї та як себе захистити – за інформацією начальника сектору превенції Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області; щодо міфів та фактів про насильство у сім'ї, маніпуляції та правила самооборони — начальника відділу правопросвітництва та взаємодії із суб'єктами надання БППД Ніжинського МЦ з надання БВПД; щодо звернення до юриста – представників закладу з надання безоплатної правової допомоги.

Потім психологами Ніжинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено тренінг «Жертви насильства». Після теоретичного ознайомлення зі схемою психологічного портрету людини учасники приступили до виконання практичної вправи для визначення психологічного портрету жертви насильства. Наступна вправа «Ярлики» була спрямована на надання кожному учасникові можливості відчути себе на місці дітей та як тебе сприймають через призму певної ролі.

Основною частиною тренінгу було ознайомлення з правилами проведення діагностичної бесіди та постановки питань відповідно до запиту та віку дітей, які стали жертвами насильства. Тренери також звернули увагу спеціалістів і на типові помилки, які виникають під час роботи з дитиною.

«Це навчання підкріпило наші теоретичні знання практичними навичками, які ми будемо використовувати у роботі із дитиною», — підсумували учасники тренінгу. Окрім того, вони відзначили, що подібні заходи запобігають професійному вигоранню і надихають їх працювати ефективніше, адже ціна питання — врятовані життя дітей.

А. Руднік, психолог НМЦСССДМ