Такого несподіваного висновку дійшли учасниці інстабранчу для майбутніх депутаток і лідерок громади, що пройшов у Ніжині за ініціативою жіночого крила партії «ЗА МАЙБУТНЄ». Своїм власним досвідом з активними небайдужими жінками поділилися депутатка Чернігівської обласної ради Людмила Бойко та депутатка Ніжинської міської ради Наталія Радченко.

  • Депутатські справи насправді забирають багато часу! Можу щиро зізнатися, що моя родина «постраждала», адже я приділяла рідним менше часу, ніж вони потребували, — повідомила Наталія Радченко. – Крім того, ви маєте бути готові до того, що виборці будуть звертатися до вас зі своїми потребами майже цілодобово і вимагатимуть, аби ви відреагували негайно. Якщо ви найманий працівник, будьте готові, що роботодавці не дуже охоче відпускатимуть вас на сесії. Я вважаю, що жінок так мало зараз у політиці, тому що нам насправді потрібен на неї час.

А ще діючі депутатки порадити новачкам вже зараз формувати «групу підтримки» зі своїх прихильників і прихильниць, налагоджувати тісний контакт з командою тієї політичної сили, яка нас підтримує – «ЗА МАЙБУТНЄ», бо тільки так можна досягти результату. Самому чи самій відстоювати інтереси громади чи лобіювати певні ініціативи дуже важко, точніше — практично не можливо. Варто вже зараз починати спілкування з виборцями, питати, що їх хвилює, пропонувати важливі для різних категорій рішення та проекти.

Зокрема, жінки в Ніжині наголошували, що варто розвивати культурно-мистецький і туристичний потенціал міста. Варто подбати про достатню кількість творчих гуртків і спортивних майданчиків для підлітків, молоді, аби розвивати їх здібності. Варто підтримувати обдарованих спортсменів, адже участь у змаганнях, форма, спортивне обладнання – це значні кошти.

Приватна підприємниця Наталія Голуб – переможниця міжнародних чемпіонатів з манікюрного мистецтва — говорила про те, що «сфера краси» в нашій країні абсолютно не врегульована. Захисту потребують як майстри, так і клієнти.

А кандидатка філософських наук Людмила Кучер звернула увагу присутніх, що ми, жінки, більше уваги приділяємо соціальним проектам, думаємо, як зробити кращим життя оточуючих, але не варто забувати про себе, більше дбати про свої власні потреби, виходити із взаємин, де є насильство, в яких нас, жінок, ображають і зневажають, адже кожна має право бути щасливою. Щасливими наші діти будуть лише тоді, коли ми подамо їм такий приклад.

Дуже активними під час інстабранчу були студентки ВНЗ Ніжина. Вони переконані, що молоді варто сміливіше пропонувати свої ініціативи та відстоювати свої інтереси, знаходити можливості для комунікацій з представниками влади, депутатами і, звісно, також балотуватися. Ну, а координаторка жіночого руху партії «ЗА МАЙБУТНЄ» в області Вікторія Сидорова поділилася думками, чому жінкам варто йти в політику та активно впливати на прийняття рішень.

  • Це дуже важливо, що партія «ЗА МАЙБУТНЄ» приділяє увагу темам, які традиційно вважаються жіночими, — зауважила пані Вікторія. – Це освіта, культура, медицина, підтримка матерів і соціально вразливих категорій, дозвілля молоді. Доки у владних кабінетах будемо бачити всього 15-20% жінок – навряд чи це можливе. Тому я за майбутнє, в якому жінки мають більше підтримки, більше можливостей для самореалізації у різних сферах.

Жіночий рух партії «ЗА МАЙБУТНЄ» має стати соціальним ліфтом для наших коліжанок, які готові будувати суспільство, в якому жінка може проявляти свої управлінські та лідерські здібності, не відмовлятися від кар’єри, тому що так захотів чоловік, бути успішною і тій сфері, яку свідомо обирає, а також руйнувати стереотипи, що жінка – це тільки берегиня.

І аби це стало можливим, дуже важливо уважно проголосувати «ЗА МАЙБУТНЄ» на найближчих виборах, наголосив юрист обласного штабу Костянтин Шпак. Питань щодо формування списків, «гендерної квоти», кількості бюлетенів, процедури голосування у ніжинських жінок було чимало. Будемо розбиратися самі й допомагати своїм виборцям. Ніжинські жінки налаштовані дуже рішуче. Тож зустріч у такому форматі подарувала учасницям не лише натхнення, а й підтримку, в тому числі – від кандидата на посаду мера Ніжина Олександра Кодоли. Насамкінець всі зробили з ним спільне фото.

Ось відгук Людмили Кучер:

  • Спасибі за зустріч! Дійсно вразили. Особливо вразила щирість, бо цього на сьогодні не вистачає жінкам. Вразили форматом зустрічі: ненав'язливо, толерантно, вишукано. Сподобалося, що ви зуміли кожну із жінок розговорити, а це дуже важливо, бо не всі вміють і хочуть розкриватися. Відбувалися невеличкі дискусії — і це вже досягнення. Щодо кандидаток у депутати – ви молодці, що вирішили щось робити! Хотілося б, аби все, про що говорили кандидатки, вони втілювали у життя, не зачинялися за дверима, щоб були постійно з народом, бачили та чули проблеми - і жіночі в тому числі… Продовжуйте! Такі зустрічі надихають на роботу. І головне — на позитивні думки та дії. Бажаю натхнення та нових тем для зустрічі!

Вероніка Приходько