У кошторис витрат на підготовку та проведення Ніжинського Покровського ярмарку-2019 включили придбання 3D медіа-іллюмінації для міської новорічної  ялинки вартістю 400 тис. грн.
На черговому засіданні ярмаркому, 30 вересня, міський голова Анатолій Лінник наголосив, що це не просто лампочки на ялинку, а ціла комп'ютиризована система з 40 програмами. «Ми маємо сучасну ялинку, тож потрібно, щоб вона по-сучасному і виглядала. В минулому році ми вішали на ялинку що у нас було і вийшло не дуже естетично», — зазначив міський голова.
«В день ялинка була красивіша, ніж вночі», — додав заступник міського голови Ігор Алєксєєнко.

Нагадаємо, що в минулому році головна новорічна ялинка Ніжина виглядала так: 

Нагадаємо, що сучасна ялинка в Ніжині з'явилася за сприяння народного депутата України VIII скликання Олександра Кодоли, який залучив 370 тисяч гривень на її придбання з фонду соціально-економічного розвитку регіону.

Довідково: Олександр Кодола запрошує на відкриття Новорічної ялинки у Ніжині

Новим словом у розвитку світових прикрас для ялинок стало піксельне 3D освітлення. Це особливий тип ілюмінації, в якій є можливість управляти кольором кожного елемента – «пікселя».
Це дозволяє створювати на ялинці повністю анімовані малюнки, динамічні ефекти, запускати бігунок з привітанням.

Виглядати це має так:

Тож, цілком можливо, що в цьому році ніжинці і гості міста на новорічні свята будуть милуватися головною ялинкою міста з сучасною медіа-ілюмінацією. 
Наталія Нікітіна, mynizhin.com Фото з архіву і мережі