Місяць без школи через транспортний колапс. П’ятеро школярів із села Будище Новгород-Сіверського району не могли потрапити до школи через те що, за словами батьків, за дітьми місяць не приїжджав автобус. Він мав підвозити їх до опорної школи. У самій школі кажуть, що школярі не відвідували занять лише два тижні і винуватять у цьому батьків, сільську раду та службу, яка не чистила дороги і тому шкільний автобус не міг дістатися села.

Першокласник Миколка показує, які букви встиг вивчити у школі і які ще не забув. Його товариш Дмитро також на вимушених канікулах. Розповідає, що навчається непогано – на 8,9,10... Вдома читає, робить вправи з математики.

Крім санчат, у хлопців улюблений транспорт – велосипед, навіть сніг — не перешкода. А ось автобус шкільний до села від головної траси 7 кілометрів подолати не може, скаржаться батьки хлопців. Всього в Будищі і в сусідній Михайлівці  п’ятеро школярів, які в школу не можуть доїхати більше місяця.

У Наталії Ососко двоє школярів четверокласників – син та онука. Від свого вчителя вони отримують домашні завдання дистанційно – телефоном.  Каже педагог постійно слідкує, щоб діти не забули шкільної програми.  Живуть вони в Михайлівці – цей хутір за три з половиною км від Будища. Своїх школярів в Будищена автобус підвозить на гужовому транспорті  — тримають вдома коня.

Мама третьокласника Дмитра й собі скаржиться, —  навіть коли дорога більш-менш чиститься, все одно в їхнє село за дітьми не їдуть.

Будищанську школу оптимізували ще у 2009році, дітей перевели до Смяцької опорної  школи, бо утримувати величезну двоповерхову будівлю стало невигідно. Тепер, щоб здобувати знання, школярів мають возити за кілька десятків кілометрів по бездоріжжю. Директор Смяцької школи Ніна Шкарабурапідтверджує, дітей не забирає шкільний автобус. Але не місяць, а два тижні. Через те, що не розчистили дорогу.

Каже, що зверталася до сільської ради, до районного Відділу освіти. З її слів, дорогу почистили, але погано, автобус все одно проїхати не зміг.Просимо показати класний журнал. Відміток про те, що діти не відвідують школу, в журналі не бачимо. Директор пояснює, що це для того аби потім вписати оцінки за контрольні роботи та підсумкові бали.

У Новгород-Сіверському відділі освіти кажуть, що про ситуацію з підвозом дітей в Смяцькій школі знають. Але про те, що діти не ходять до школи більше місяця чують вперше — від нас.

За словами Ніни Полюшко, про ситуацію з підвозом дітей в  обласному відділі освіти знають. Ця проблема актуальна для багатьох шкіл Новгород-Сіверського району.  Але найвіддаленішим  і найпроблемнішим залишається  підвезення школярів саме до Смяцької школи.  Щоб до навчального закладу дістались діти з усіх довколишніх сіл Шкільному автобусу треба проїхати близько 90 км. Дорогу  до Будища почистили 22 березня. Але  школярів автобус все одно до школи не забирав. — з понеділка розпочались канікули.

Відео Сівер-центр

Джерело: pik.cn.ua