У Ніжинському районі, що на Чернігівщині от уже більше 40 років успішно функціонував санаторій “Пролісок”. А тепер, внаслідок медреформи і частково через пандемію коронавіруса він під загрозою закриття.

Згідно з медреформою санаторії перестали отримувати фінансування з державних субвенцій і залишилися лише на балансі обласних бюджетів, що значно погіршило якість функціонування. Проблем додала і пандемія коронавірусу, через карантин “Пролісок” не відкрився як звичайний літній санаторій, а тому будівлі не використовували за призначенням. Зимою, під час сильних морозів хоч і підтримували необхідну мінімальну температуру у приміщеннях, вийшов з ладу насос і стався розрив батарей опалення, а через сильні опади підтопилася стеля й на стінах і меблях з’явився грибок.

Так “Пролісок” опинився на межі загибелі. Не втрачають надію лише працівники й адміністрація закладу, які готові самотужки зробити ремонт, аби тільки санаторій не закрили.

Втрутилася у ситуацію й лідерка Жіночого руху “ЗА МАЙБУТНЄ” Irina Suslova, до якої за допомогою звернувся трудовий колектив санаторію на чолі з в.о. гендиректора Ольгою Стадніченко.

За словами Ольги Стадніченко, “Пролісок” єдиний дитячий безкоштовний санаторій загально-терапевтичного профілю всієї Чернігівської області. А тому його закриття — не вихід.

Також жінка повідомила, що адміністрація вже готує необхідні документи, щоб отримати гранти на фінансування.

“Такі дитячі оздоровчі заклади з величезною історією не повинні закриватися. “Пролісок” успішно функціонував більше 40 років, туди упродовж року приїздили не тільки діти з Чернігівщини й усієї України, а й з-за кордону. Ми в Жіночому русі зробимо все можливе, аби не допустити закриття “Проліску”, — так прокоментувала ситуацію Ірина Суслова.

Лідерка Жіночого руху звернулася за підтримкою до народного депутата України Дмитро Лубінець, який уже відправив депутатське звернення Голові Чернігівської обласної адміністрації з проханням сприяти тому, щоб санаторій не припиняв роботу, а колектив отримав такий необхідний час для усунення технічних недоліків!

“Переконана, просто закрити, залишити працівників без роботи, а дітей без можливості оздоровитися — найпростіше і найбезглуздіше рішення, для якого не потрібно довго думати і по-справжньому вирішувати ситуацію. Коллектив “Проліску” вже другий рік всіма силами бореться за його існування, а тому закриття — це гріх. Можливо, коли світ і Україна в тому числі забуде про пандемію, варто задуматися про оптимізацію санаторію з урахуванням умов та потреб сучасності, вивчити роботу закладу, а не просто залишити на тому ж рівні, як є зараз: поневіряння та занепаду!”, — підсумувала Ірина Суслова.