За приховування інформації про подвійне громадянство під час оформлення допуску до держтаємниці депутати пропонують Верховній Раді запровадити покарання.1476172948_p_163744_1_slidertop2

Про це повідомляє Politeka, посилаючись на законопроект №6086, зареєстрований у Верховній Раді (ВР) 15 лютого.

За інформацією, 38 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту запровадити покарання до 4 років позбавлення волі за неповідомлення про громадянство іншої країни під час оформлення допуску до державної таємниці.

“На сьогодні вимоги правових актів у сфері охорони державної таємниці не враховують особливостей створення та функціонування режимно-секретних органів і виконання завдань із забезпечення державної таємниці в Збройних силах України та інших військових формуваннях”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Згідно із законопроектом, неповідомлення громадянином, якому надано допуск або доступ до держтаємниці, про подвійне громадянство передбачає штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1 700 грн.) або виправні роботи на строк від 1 до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років.

Такі ж дії, вчинені повторно або особою, яка має відповідальне становище, карають штрафом від 100 до 200 мінімумів (1,7-3,4 тис. грн.), виправними роботами до 1 року або ж позбавленням волі до 3 років із забороною обіймати певні посади до 3 років.

Ці самі дії, вчинені особою, яка займає особливо відповідальне становище, передбачаєштраф від 300 до 600 мінімумів (5,1-10,2 тис. грн.), виправні роботи до 3 років або позбавлення волі до 4 років із забороною обіймати певні посади до 3 років.

“Громадянин, якому надано допуск або доступ до держтаємниці, зобов’язаний повідомити до Служби безпеки України або Державної міграційної служби про вступ до громадянства іншої країни, а також про припинення громадянства України”, – уточнюєть у  пояснювальній записці.

Серед 38 ініціаторів законопроекту №6086 – депутати Юрій Македон, Іван Винник, Александ Сугоняко та Олег Барна (фракція “Блок Петра Порошенка”), Олександр Кодола, Андрій Помазанов і Антон Геращенко (“Народний фронт”), Владислав Бухарєв (“Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”) і Денис Силантьєв (Радикальна партія Олега Ляшка).