Сьогодні, 20 січня, відбулося засідання чергової 19 сесії Ніжинської міської ради. На порядок денний винесено 45 проектів рішень, два з яких було про скорочення освітньої мережі.

Доповідач з цього питання - начальник Управління освіти Валентина Градобик — розповіла про причини такого кроку влади, подальшу долю дітей і педагогів шкіл №4 та №12. Тому Управління освіти запросило на сьогоднішню сесію директорів закладів загальної середньої освіти, щоб вони висловили свою думку про можливість працевлаштування педагогів та навчання учнів ЗОШ № 4 та 12.

Освітня галузь нашої країни нині перебуває в стані реформування. Нове законодавство, нові стандарти, нові вимоги. І мова навіть не про те, який тип закладу: початкову школу, гімназію чи ліцей, – обере собі школа. Мова про повне оновлення середньої освіти. І один з його ключових компонентів – сучасне освітнє середовище: приміщення, оснащення, технології.

Наше основне завдання в умовах реформи освітньої галузі – віднайти модель максимальної результативності при виконанні вимог стандартів освіти й наявних ресурсів. А також підвищити рівень навчання та забезпечити комфортні умови в школах міста, і діти зможуть отримати кращу освіту для свого майбутнього життя.

У великих школах забезпечать повноцінне освітнє середовище. Це світлі просторі класи, сучасні технологічні предметні кабінети, безпечні спортивні та комфортні актові зали, затишні та сучасні їдальні.

Сучасне освітнє середовище – це одна з обов’язкових умов успішної та продуктивної освіти 21-го століття. Управління освіти пропонує дітям початкової ланки перейти повним класом разом з вчителем в інші школи. Батьки можуть обирати будь-який навчальний заклад в Ніжині.

Управління освіти та директори інших шкіл проведуть дні «відкритих дверей» для всіх охочих батьків та дітей. Процедура оптимізації шкіл довготривала і не проводиться за один день.

Усі учні шкіл №4 та №12 будуть навчатися у своїх приміщеннях до кінця 2021—2022 навчального року.

Депутати прийняли рішення практично одноголосно, за закриття школи №12 проголосували 32 депутати, №4 – 30 депутатів.

За матеріалами Ніжинської міської ради