Сьогодні, на сесії міської ради депутати нарешті розглянули прохання вихователів міста про підняття заробітньої плати за рахунок місцевого бюджету. 71999787

Як відомо, держава від 1 січня поступово підвищує посадові оклади освітянам, та автори закону до тих самих «освітян» не віднесли вихователів. Цю несправедливість на собі відчувають 170 вихователів міста.

Їхню позицію щодо підвищення заробітньої плати за рахунок міського бюджету висловив голова Ніжинської профспілки працівників освіти і науки Володимир Сорокін. По попереднім підрахункам, для зрівняння заробітньої плати з бюджету міста потріпно виділити близько 2 мільйонів гривень на 6 місяців.

Депутат міської ради Дмитро Тимошик ще на комісії по освіті роз'яснив, що при поданні кошторису перед затвердженням бюджету 2017 року, в ньому уже було закладено підвищення зарплат усім освітянам з 1 січня. Так сталося тому, що кошторис затверджували раніше, аніж стало відомо, що заробітну плату педагогам мають піднімати не одночасно. Це підтвердила і заступник начальника управління освіти Ніжинської міської ради Надія Пономаренко.

Начальник фінансового відділу Писаренко Людмила Віталіївна заявила, що на сьогоднішній день вона почула три різні суми. У зв'язку з цим, вона просить управління освіти порахувати остаточну суму, яка необхідна. Більше того, гарантувати позитивну відповідь вона не може, так як кошти на виплати з 1 січня не були заплановані в кошторисі.

А варіант використання вільних коштів, який розглядали раніше — більше не відповідає дійсності. Адже кошти, які були в кошторисі, пішли на виплату заборгованості по заробітній платі дошкільникам з 1 січня.

«Бюджет приймався з урахуванням підвищення заробітних плат на 50% усім» — говорить Смалій.

Депутат міської ради Юрій Валерійович Хоменко заявив: «Завдяки децентралізації у нас зменшились доходи за рахунок податків, але додалися витрати. Тому місцевий бюджет не може забезпечити підвищень. Вважає, що краще побудувати садочок у 14-й школі (зараз на нього виділяють 400 тис. з 4,6 млн. потрібних), а не віддавати ці кошти на заробітні плати. Краще вкладати кошти в розвиток.»

Писаренко запропонувала присутнім таку альтернативу: «Міська рада може прийняти рішення про підвищення в прийнятному для бюджету розмірі. На 20 % на 4 місяці — це близько 1 млн.» Саме за цю пропозицію депутати спробували проголосувати, але до консенсусу так і не дійшли: 15 депутатів утримались, 15 — проголосували за.