Screenshot_226 липня на сесії Ніжинської міської ради депутати проголосували за проект рішення "Про створення  комунального підприємства «Ніжинська міська муніципальна аптека». З проектом рішення можна ознайомитися на сайті міськради.

Депутати понад годину дискутували, намагалися вивідати інформацію один в одного стосовно деталей створення комунального підприємства. Адже в регламенті, поданому виконкомом та частиною депутатів, вирішено розглядати проект рішення виключно про СТВОРЕННЯ комунального підприємства, уникаючи питань стосовно його прибутковості (бізнес-план на даному етапі розгляду питання відсутній).

Такий регламент, як прокоментував Щербак Олег, обумовлений тим, що зараз першочерговим питанням є саме прийняття рішення про створення комунального підприємства та визначення термінів підготовки всіх необхідних матеріалів для цього. Статут, фінансовий план і всі інші важливі документи будуть створюватися/удосконалюватися уже після прийняття даного рішення. Депутат зауважив, що його прийняття не призводить до негайного створення комунального підприємства, а є лише першим кроком до цього.

На всі запитання про створення комунального підприємства відповідали ініцатори створення комунальної аптеки Щербак Олег, член партії ВО «Батьківщина», заступник міського голови Сергій Дзюба, член партії «Бок Петра Порошенка «Солідарність»» та особисто міський голова Анатолій Лінник.

Як про цю ініціативу говорить мер Ніжина:

«Це соціальне питання, а не комерційне. Ми повинні дати людям можливість купувати медичні засоби не тільки в центрі міста, а і у віддалених районах Ніжина. Говорити про комерційні питання зараз не потрібно, бо тоді можна підіймати тему доцільності утримання міським бюджетом таких закладів, як, наприклад, ЗОШ №14. Ми повністю законно через малу комплектацію маємо право закривати подібні заклади, адже вони фінансуються з міського бюджету. Але ми цього не робимо, бо це, перш за все — соціальне питання.»

Одначе така аргументація не всіх вдовольнила, адже те, що комунальна аптека буде прибутковим закладом — факт, а школа, на яку акцентував увагу мер — неприбутковий заклад.

«Якщо є проблема незабезпеченості аптечними пунктами у віддалених районах міста (і я з нею погоджуюсь), давайте перейдемо до наступного кроку і спробуємо визначити варіанти вирішення цієї проблеми. Які можуть буть варіанти? Дійсно, це може бути створення муніципальної аптеки. Можливий інший варіант — створення програми підтримки створення аптечних пунктів на околицях міста, де ми, як міська рада, щось зробимо для бізнесу, а бізнес сам зробить і візьме на себе ризики. То чому б не відправити проект на доопрацювання, дати можливість створити кілька пропозицій, всі разом розглянути їх, і вже потім не приймати виважене рішення?». — виступила Світлана Рожок, член партії «Об’єднання «Самопоміч»»

Запитання у депутатів виникли і в момент, коли вони розглянули запропонований статут. Згідно з чинним законодавством, жодне комунальне підприємство не може бути створеним без статуту. Він у проекті рішення є. Однак на даному етапі його не можна назвати ідеальним — в силу відсутності бізнес-плану в розділі «статутний фонд» спочатку взагалі не була вказана ніяка сума коштів, а в ході розгляду вказали символічну суму в 1 тис. гривень. Депутати пояснили, що змінити текст статуту можна протягом одного року. Зараз же головне завдання полягає в реєстрації нового комунального підприємства.

Оскільки бізнес-плану поки не існує, заступник міського голови Сергій Дзюба коротко відповів на запитання, які цікавлять громаду і депутатів.

За його словами, для відкриття комунальної аптеки потрібно:

Орієнтовно 8 працівників, 300 квадратних метрів площі, (за умови реалізації наркотичновмісних ліків), фінансовий фонд: 1 мільйон 200 тисяч — облаштування аптеки, закупка товару, виплата заробітної плати.

Першу комунаптеку планують відкрити за адресою вул. Озерна 21.

Проект рішення було прийнято більшістю голосів: 22 — за, 6 — утримались, 2 — проти.

Але в представників громадськості виникає безліч запитань. Зокрема, навіщо так поспішати? Які подальші кроки? Чому депутати, які так активно підтримують свою пропозицію, не чують колег і сприймають вельми конструктивну критику в свій бік за спроби не дати створити цю комунальну аптеку зовсім?

Читайте також: Ніжинські депутати рекламують неіснуюче рішення, а в соцмережах активно обговорюють створення комунальної аптеки

 

Ярина Петруша