DSC00461

Проблеми, з якими населення України стикається щодня, мають одне спільне джерело – корупція. Адже можна без кінця проводити реформи, залучати фінанси, але сподівання на краще так і залишаться сподіваннями, якщо не викрити корупціонерів і не покласти край їхній злочинній діяльності. Саме цим уже півтора року займається організація «Депутатський контроль».

Боротьба з корупцією – завдання номер один для України зараз. Група народних депутатів ще півтора роки тому об’єдналася в між фракційний «Депутатський контроль», аби боротися з корупціонерами та їх злочинною діяльністю.

Вадим Руденко, голова МДО «Депутатський контроль»: «За час нашого існування більше 30 чиновників-корупціонерів позбавлено посади, відкрито більше 45 кримінальних проваджень, більше 30 законопроектів знаходяться на розгляді».

Олександр Кодола, народний депутат України: «Наші головні завдання: контроль за діяльністю органів влади, підвищення ефективності їх роботи, створення прозорих умов для розвитку бізнесу».

Об’єднання має вже більше десяти представництв у різних областях України. Відтепер і Чернігівщина у їх складі.

Денис Заліський, регіональний представник МДО «Депутатський контроль» в області: «Завдання регіонального представництва: збір фактів кор.діяльності, рейди, викриття фінансових махінацій, інформування».

У обласній раді, де проходила зустріч представників організації з очільниками області, обговорювали питання співпраці та проблеми, які заважають антикорупційній діяльності. Низькі зарплати чиновників та відсутність системи прозорих електронних закупівель – очевидно, головні. Але є і багато підводних каменів.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Буває, що керівник просто не може звільнити працівника з роботи через певні законодавчі акти. Це добре, що в нас люди так соціально захищені, але на держслужбі має бути чіткий перелік вимог до чиновника, при невиконанні якого – звільнення. Або ж після звільнення людина через суд поновлюється на роботі, і я маю його терпіти, бо закон на його стороні»

Ці питання мають бути підняті на законодавчому рівні. Складність полягає ще в тому, що і окремі державні органи, і територіальне адміністрування перебуває зараз на стадії реформ, що ускладнює певні процеси.

Валерій Куліч: «На перехідних етапах можлива двоякість при прочитанні законодавства, що дає підстави чиновник вимагати неправомірну вигоду при прийнятті рішень».

Тобто людина має заплатити для того, аби чиновник «правильно» прочитав той чи інший закон. Гадають, прискорення процесу децентралізації і реформування покладе край такій ситуації. Втім, уже з цього року активізувалась антикорупційна робота правоохоронців та прокуратури. Наприклад, тільки за перший квартал 2016-го сума штрафів за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, сягнула 56 тисяч гривень. А це втричі більше, ніж за увесь 2015-й рік.

Віктор Носенко, прокурор області: «Статистика по кримінальним провадженням та адміністративним, що стосуються корупційної діяльності».

Депутати наголошують: українські підприємці, на яких тримається економіка держави, чи не найбільше потерпають від корупції. Тому представники «Депутатського контролю» звертаються до українців: не замовчуйте випадки неправомірного вимагання грошей, негайно повідомляйте про це правоохоронцям. Насправді, мовчання людей, відсутність заяв чи звернень і є однією з найбільших проблем в боротьбі з корупціонерами.

Чернігівщина: події і коментарі