34-річний Андрій Прокопенко може очолити Чернігівську облдержадміністрацію. Про це вже два тижні говорять місцеві експерти, а обласне телебачення навіть зробило сюжет.

Розповідають, що Андрій Прокопенко — політтехнолог, на цих виборах очолював одеський штаб «Слуги народу».

Чи не той це Прокопенко, який був депутатом Чернігівської облради від партії «Наш край»? Той.

У грудні 2015 року «Вісник» писав про новообраного депутата облради: «33-річний Андрій Прокопенко співпрацює з ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Агродім», займається видавництвом корпоративної газети «Мій Агродім» (наклад видання 1000 примірників, розповсюджується серед працівників компанії).

Андрій Леонідович займається також написанням докторської дисертації в Національній академії державного управління при Президенті України.

Народився та виріс у Києві, але вже майже два роки проживає у Чернігові разом з дружиною Юлією (за фахом економіст), яка перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною: молодшому Михайлику рік і три місяці, старшій Марійці — п’ять років.

У депутати був обраний уперше. Раніше не балотувався.

— Я багато їжджу по Чернігівщині, спілкуюся з людьми і впевнений: проблеми, які існують, варто починати вирішувати, принаймні, з обласного рівня, — пояснив Андрій Леонідович».

У травні 2017 року він достроково склав повноваження обласного депутата. Заяву про це написав ще у 2016 році.

У вересні 2016 року 34-річний Андрій Прокопенко розповів «Віснику»:

«— 15 вересня я написав заяву. Її ще має затвердити обласна рада. Але це формальність. По суті, я вже не депутат.

Рішення непросте. Аби прийняти його, знадобилось два місяці. Проблема в тому, що важко суміщати бізнес і депутатську роботу.

Я керую піар-агентством. Працюємо у Чернігові та столиці. Компанія займається зв’язками з громадськістю, комунікаціями зі співробітниками, організаційним розвитком. Свого часу серед наших клієнтів було і ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Агродім». Ми, зокрема, випускали газету підприємства, яка називалась «Наша компанія».

— На момент нашої попередньої розмови ви писали докторську дисертацію при Національній академії державного управління при Президенті України. Завершили?

— Пишу. І це також стало однією з причин складення повноважень. Оскільки планую у лютому виїхати до Америки на стажування, пов’язане з написанням дисертації.

— Але ж більшості депутатів вдається суміщати і бізнес, і навчання, і депутатські повноваження. Вони невідповідально ставляться до обов’язків депутата?

—У кожного свій певний рівень організованості бізнесу. У декого бізнес налагоджений настільки, що не потребує постійної участі і присутності.

Мій же просто вимагає уваги, і я розставив для себе пріоритети.

Депутати обласної ради не отримують зарплатні, а робота вимагає багато часу. Я голова комісії ЖКГ, транспорту та інфраструктури.

— Що із задуманого вдалося здійснити?

— Ми змогли прийняти програму енергоефективності. Тобто з обласного бюджету людині, яка витрачала кошти на утеплення помешкання, мало компенсуватися 10 відсотків. Проте у минулому півріччі кошти, а це мільйон гривень, на цю програму так і не виділили. Можливо, за виділення коштів проголосують найближчим часом.

— Вас називають політтехнологом народного депутата Валерія Давиденка. Чи не ви порадили журналісту Павлу Солодовнику в інтернеті «зняти з посади» губернатора Валерія Кулїча?

— Я не є політтехнологом Давиденка».

Що зараз пише про себе в інтернеті Андрій Прокопенко?

«Помогаю людям раскрывать в политике свой потенциал».

А ще в його біографії є таке про роботу: «на посаді директора Департамента внутренних коммуникаций и корпоративных СМИ у ТНК-ВР, червень 2012 — червень 2013, Москва, Росія», «на посаді Советник вице-президента у ТНК-ВР, 2012, Москва, Росія».

ТНК-ВР — раніше одна з найкрупніших російських нафтових компаній (третя в Росії по обсягу видобутку нафти). Штаб-квартира — у Москві.

У 2010 році Прокопенко працював у Грузії, у 2006 році у Польщі, в Любліні, у 2005 році на виборах у Московську місью думу (менеджер).

Ольга Макуха, Марина Забіян, «ВісникЧ» №37 (1739) від 12 вересня 2019, gorod.cn.ua