24 липня 1938 року — з конвеєра зійшли перші банки розчинної кави — і цей день увійшов в історію як День народження розчинної кави.

Розчинний напій виготовляють із кавового зерна, зібраного, підсушеного, подрібненого й обробленого специфічними методами.

Особливості та відмінності у технологічних процесах обумовлені видами розчинної кави:

  1. У вигляді порошку – найдешевший розчинний продукт.
  2. Гранульована кава. Цей вид вважається більш гідним за якістю, якщо порівнювати його з порошковим.
  3. Сублімована кава – найкращий із доступних за ціною варіантів. Специфіка його виробництва забезпечує максимальну ефективність збереження аромату і смаку натуральних кавових зерен. Таку розчинну каву купити можна буде за вищою ціною, зате і якість її значно вища, ніж у попередніх варіантів.

Слід відзначити, що відмінності у технології виробництва і різниця у вартості між трьома перерахованими видами продукту практично не позначається на характеристиках користі та шкоди розчинної кави, про які ми докладніше поговоримо далі.

Із чого готують розчинну каву

Окремі виробники не приховують той факт, що частиною сировини для розчинних напоїв може бути некондиційне кавове зерно – бите або надколоте, яке не має товарного вигляду і яке споживач не захоче купити цілим. При цьому вони стверджують, що на смак і якість розчинної кави це абсолютно не впливає.

Відомо також, що велика частка розчинної кави робиться з робусти, а цінна арабіка вкрай рідко стає матеріалом для неї.

Розчинна кава. Користь і шкода

Коли ми говоримо про перевагу розчинної кави над натуральною, нам доступний тільки один аргумент – виняткова простота і швидкість її приготування. Сучасні люди дуже часто страждають від гострої і постійної нестачі часу, обумовленої ритмом життя, тому всипати у чашку ложку кави і залити її окропом – для багатьох найактуальніший і найбільш прийнятний спосіб її приготування. Щодо конкретної шкоди або очевидної користі розчинного напою, ми маємо більш ніж достатньо інформації, так що ви зможете самостійно зробити висновки – чи доцільно купити розчинну каву або все-таки треба витрачати час і варити натуральну.

Про шкоду розчинної кави

Багато людей непохитно впевнені, що розчинна кава шкідлива, і ця думка має під собою підстави. Частина негативних факторів впливу у неї спільна з натуральною кавою, частина – виключно особиста:

Кофеїн вимиває кальцій з організму, а у розчинній каві відсоток кофеїну може виявитися дуже вагомим.

Технологічний процес виготовлення розчинної кави неминуче призводить до втрати частини корисних властивостей і характеристик, які мають натуральні кавові зерна.

Для збагачення продукту ароматом можуть використовуватися добавки, потенційно небезпечні для здоров’я. Недобросовісні виробники можуть знижувати собівартість продукту за рахунок дешевої неякісної сировини або баластних речовин.

Будь-яка кава подразнює слизову оболонку шлунка і може виступити фактором, що провокує виникнення гастритів або виразок.

Зловживання чорною кавою (понад 4-5 чашок щодня) нерідко викликає фізичну залежність від цього напою. А кавоманія – прямий шлях до серцево-судинних захворювань.

Розчинна кава підступна – її негативний вплив найчастіше має накопичувальний ефект, здатний проявитися в результаті тривалого і регулярного вживання.

Про користь розчинної кави

Тут довго міркувати та багато говорити, на жаль, не доведеться:

Розчинна кава, як і натуральна, корисна для гіпотоніків. Багато дієтологів рекомендують свої пацієнтам каву як порятунок від зниженого тиску.

Кофеїн насправді незамінний для тих, хто страждає від неуважності, ослаблення пам’яті або потребує підбадьорювання, відчуваючи втому. Стимулюючий вплив кофеїну на ЦНС давно відомий і широко використовується.

Розчинна зелена кава у помірних дозах іноді рекомендується як додаток для підвищення ефективності дієт для схуднення. Але вибирайте для цих цілей найкращу, якісну і не дешеву розчинну зелену каву (хоча треба визнати, що ці поняття не на 100% тотожні), калорійність якої наближається до нуля.

Ну і звичайно, не можна не нагадати, що купити хорошу розчинну каву – це значить не тільки придбати природний антидепресант, але ще й забезпечити собі найшвидший, простий і комфортний спосіб насолодитися смачним чорним напоєм. Один той факт, що її не потрібно варити, вже зараховує розчинну каву до розряду найпопулярніших у світі напоїв.

За матеріалами з відкритих джерел

Джерело: val