Щоб забезпечити збереження свого транспортного засобу, а собі комфорт і спокій, необхідно побудувати гараж.

Це дійсно важливе питання для кожного автовласника, адже автомобіль давно перейшов з категорії розкоші в розряд необхідності. Гараж потрібен для того, щоб авто виконувало свої функції, не додаючи власнику зайвих турбот і проблем. Але не кожен знає, де можна побудувати гараж і яким вимогам він повинен відповідати.

Звичайно, кожен автовласник сам вибирає, де йому побудувати гараж, яким він повинен бути, що саме потрібно від споруди. Про те, перш за все розміщення даної споруди повинно відповідати нормам чинного законодавства та мати дозвільні документи, що надаються відповідними органами, пройшовши попередньо всі відповідні процедури. Одним із таких кроків є розгляд заяви на розміщення гаражу відповідними комісіями міської ради.

Так, під час чергової сесії Ніжинської міської ради, розглядаючи проект рішення голова комісії з питань земельних відносин, будівництва та архітектури Андрій Деркач наголосив на тому, що комісія рекомендує відмовити всім заявникам у зв’язку із тим, що по-перше, згідно генерального плану зона, де заявники бажають споруджувати гаражі позначена як рекреаційна. Як відомо, відповідно до ст. 50 Земельного кодексу України до земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів. До них належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст.

Територія, про яку йдеться, заходиться в 3 мікрорайоні м.Ніжина. Мова йде про зелену зону біля новобудови та будівництва греко-католицької церкви.

А оскільки, навколо даної території розміщений значний жилий масив, тож було б нерозумно розмістити більше ніж 30 гаражів на даній території.

Цієї точки зору притримався і голова постійної депутатської комісії з регламенту, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, антикорупційної політики, свободи слова та зв’язків з громадськістю, депутат міської ради Олег Щербак.

До того ж Олег Щербак наголосив на тому, що на даній території потрібно розмістити дитячий ігровий майданчик.

Міський голова Анатолій Лінник зауважив на тому, що неодноразово вже говорили про те, що в Ніжині гаражі, при отриманні всіх дозвільних документів, споруджуються там, де згідно генерального плану міста визначені ділянки під гаражні кооперативи. Тож ні про яке індивідуальне гаражне будівництво мови йти не може.

Тож, міський голова виніс на розгляд депутатів міської ради пропозицію двох постійних комісій, що розглядали дані зави, відмовити в дозволі на будівництво гаражів. Даний проект рішення депутати підтримали одноголосно.

Джерело: nizhyn news