Медичне обладнання для ніжинської лабораторії ПЛР-тестування було закуплено ще рік тому. Але досі лабораторія в Ніжині не запрацювала і матеріал для ПЛР-тестування відправляють до Києва і Чернігова.

Дане питання обговорили у міськраді 17 листопада під час звіту міського голови Олександра Кодоли.

Міський голова Олександр Кодола розповів наступне: «Медичні фахівці розглядали декілька варіантів приміщень, де можна було б розташувати лабораторію, оскільки вимоги до неї надзвичайно високі. Один із них – приміщення колишнього тубдиспансеру, але є вагомі причини не на користь цієї будівлі. Також була пропозиція розмістити лабораторію в районній лікарні, але ситуація з передачею райлікарні ще в стадії активного діалогу».

Заступник міського голови Ірина Грозенко додала, що розглянувши і зваживши всі можливі варіанти, у міськраді зупинилися на тому, щоб розмістити ПЛР-лаболаторію у приміщенні харчоблоку пологового будинку.

Для того, щоб ПЛР-лаболаторія розпочала роботу, потрібно провести відповідні ремонтні роботи, але така лабораторія однозначно потрібна Ніжину. Це пришвидшить і спростить процес виявлення і підтвердження у людей коронавірусу. Зараз буває, що хворі в амбулаторіях чекають результату ПЛР-тесту майже тиждень.

uezd.com.ua