Раніше ми писали про те, що на прохання ГО «Єдина родина Чернігівщини» виконавчий комітет Ніжинської міськради звернувся до приватних землеупорядників з пропозицією переглянути можливість встановлення пільг на їх послуги для учасників АТО та їх сімей. Сьогодні, на черговому засіданні виконкому, перший заступник міського голови Григорій Олійник зачитав резолютивну частину відповіді одного профільного Ніжинського ФОП.

В своєму листі-відповіді юрист наголошує, що міська влада не може впливати на ведення приватної підприємницької діяльності та встановлення цін на його послуги. Взамін на пільгу при виготовленні технічної документації на оформлення земельної ділянки для АТОвців, ФОП просить зменшити йому вартість оренди або ж відшкодовувати фінансові втрати за рахунок міського бюджету.

Григорій Олійник зауважив, що тиску на ФОП міська влада своїм листом-проханням не чинила та наміру втручатися в його діяльність не мала. Це була просто пропозиція.

Наразі, міськрада планує відправити ще один лист цьому підприємцеві. В ньому йдеться про те, що особистий внесок кожного АТОвця, який захищав цілісність держави, а як наслідок і можливість кожного підприємця на вільне ведення бізнесу в незалежній країні, не вимірюється в грошовому еквіваленті. А прийняття рішення про надання пільги, залежить лише від совісті окремо взятого підприємця.

В своему листі до Ніжинської міськради, ГО «Єдина родина Чернігівщини» зазначали, що вартість виготовлення документації подекуди сягає 5 тисяч гривень, що є не для усіх АТОвців посильною. Тоді міський голова Анатолій Лінник зауважив, що в Ніжині ціна на подібні послуги чи не найбільша.

Міськрада звернулася до приватних землеупорядників, які ведуть свою діяльність на території Ніжина, з проханням розглянути можливість встановлення пільги для оформлення землеупорядної документації для учасників АТО – 50%, для членів сімей загиблих воїнів АТО – 90%.

Ольга Рогачова