Останнім часом Прилуками гуляють чутки про подорожчання проїзду в громадському транспорті. Причому називаються конкретні дата, коли станеться таке «щастя», та сума, на яку зросте ціна автобусного квитка. Подейкують, що ось-ось – і кондуктори чи водії братимуть із прилучан аж по 4 гривні 50 копійок. Правда це чи вигадки? Чи потрібно городянам уже починати готуватися платити більше? За коментарями «ВЧ» звернулися до заступника міського голови Прилук Олександра Сивенка.ln

– Інформація про зростання вже найближчим часом вартості проїзду в міських автобусах, – неправда, – говорить Олександр Іванович. – Це все чутки, які незрозуміло хто продукує. Не можна ні з того, ні з сього, просто клацнувши пальцями, починати брати за квитки кому скільки заманеться. Для цього потрібно виконати процедуру, передбачену чинним законодавством.

Для того, аби розпочати процес підняття тарифу на проїзд у громадському транспорті, до організатора перевезень (у Прилуках це виконком міськради) має надійти офіційна заява від перевізника з проханням погодити новий тариф та його обґрунтуванням. У випадку Прилук таких заяв повинно бути аж 13. Саме стільки підприємців працюють у місті у сфері автобусних пасажирських перевезень. Тобто, однією заявою за підписами всіх суб’єктів господарювання, як це було раніше, зараз уже не обійтися.

– У нас маршрути різної протяжності. Як наслідок, витрати на обслуговування того чи іншого маршруту різні. Автобуси у перевізників різних марок, різної пасажиромісткості, різних років випуску, і, найголовніше, вони працюють на різних видах пального. Та й самі перевізники перебувають на різних формах оподаткування, мають різну кількість найманих працівників чи взагалі самозайняті. Тож і розрахунки у кожного будуть свої. Скажу більше: не всі наші перевізники вважають, що підняття тарифу на сьогодні є нагальним. Тому й потрібні окремі заяви від усіх, – наголошує посадовець.

Оскільки зміна тарифу на перевезення пасажирів стосується великої кількості людей та використання бюджетних коштів, даний процес підпадає під дію Закону України «Про засади державної регуляторної політики». Тому він має бути внесений депутатами до «Плану регуляторної діяльності Прилуцької міської ради». Перед розглядом у сесійній залі відповідний проект рішення міськради має пройти процедуру оприлюднення – 20 робочих днів. У разі його підтримання обранцями громади проект щонайменше 30 днів розглядається структурними підрозділами міської ради. І до цього за потреби залучаються Антимонопольний комітет України, Державна інспекція з праці тощо. Після всіх перевірок проект рішення вже виконкому також оприлюднюється – протягом 30 календарних днів. За цей час він обговорюється на засіданнях Ради старійшин, Громадської ради, приймаються всі пропозиції від городян. І тільки тоді виконком має право голосувати. Виходячи з усього вищенаведеного, говорити сьогодні про зростання тарифу – безпідставно. Хоча Олександр Сивенко не виключає можливості збільшення вартості квитка на проїзд в автобусах для всіх пасажирів, у тому числі й пільговиків та школярів, у 2017 році. Проте якщо зараз, за словами заступника міського голови, хтось із перевізників дозволить собі брати з пасажирів на гривню чи хоча б на 10 копійок більше за встановлений тариф (загальний – 3 гривні 50 копійок; пільговий та для школярів – 1 гривня – ред.) – із такими «ділками» будуть розриватися договори.

Прилучанам же хочеться сказати: слід довіряти лише перевіреній інформації і не впадати в паніку раніше, ніж для того з’являться вагомі причини.

Олег Діденко

Джерело: priluki.city