На 43 сесії Ніжинської міської ради вже вдруге обговорюють тему нових сміттєвозів. В серпні, на позачерговій сесії, вже підіймали питання що стосувалось  загрози припинення договірних умов з підприємством, у якого за умовами тендеру мали бути придбані 3 сміттєвози і прибиральна машина для КП «ВУКГ».

Для цього в бюджеті закладали більше 8 млн. грн. Але на сьогоднішній день в бюджеті міста коштів не вистачає . Для КП «ВУКГ» вже придбали два сміттєвози, за один з них ще потрібно виплатити 2 млн.грн. Третій сміттєвоз та прибиральна машина  знаходяться території виробника білоруської компанії “Будшляхмаш” . Відмовитись від придбання техніки та   припинення договірних умов, тягне за собою штрафні санкції, котрі ляжуть на міський бюджет.

На черговій сесії міської ради Владислав Корман запропонував третій сміттєвоз придбати в кредит, для уникнення штрафних санкцій. Кредит погодились надати “Укргазбанк” та “Ощадбанк” під близько 20% річних. На його думку це є доступний шлях для вирішення питання по тендеру, адже за умовами треба платити за три сміттєвози, а розрахуватись повністю нині бюджет міста не може.

Також керівник підприємства зазначив, що за наявності нових сміттєвозів економія буде близько 400 тис. грн. на рік. Машини окупляться всього за 18 місяців. Для взяття кредиту міська влада провинна закласти в бюджет на 2019 рік кошти, на його погашення. Та прийняття рішення відклали. Дана пропозиція буде розглядатись на профільних комісіях після чого чергова сесія міськради буде приймати рішення.

Автор — Юлія Гринько