Військовий експерт Олег Жданов вважає, що постійні обстріли прикордонних регіонів Сумщини та Чернігівщини не несуть велику загрозу у плані прориву чи відновлення контролю над територіями.

Він пояснив, з військового погляду, це можна назвати розвідкою боєм.

«Вони постійно будуть дратувати нас, проводити такі атакуючі дії для того, щоб ми не могли зняти війська з цього напрямку і перекинути їх на той же Луганський напрямок, який для нас сьогодні є проблемним», — розповів він.

Жданов вважає, що ЗСУ повинні відкривати вогонь на випередження по російських військових у Бєлгородській, Курській та Брянській областях, що межують з Україною. 

«Ми без цього не відіб'ємося від них: або повторимо наш сумний восьмирічний досвід, який ми отримали на Донбасі, на лінії розмежування, визначеній Мінськими домовленостями; або ми поводитимемося як будь-яка цивілізована країна у збройному конфлікті. Тобто треба тиснути на вогневі засоби противника, які ведуть по нам вогонь і завдають втрат.

Ще кращий варіант: ми повинні відкривати вогонь на випередження. Якщо наші засоби розвідки бачать, що висувається артилерійський чи мінометний розрахунок на позицію, а таку розвідку цілком можливо здійснити, то ми повинні його знищувати. В іншому випадку ми паритету не досягнемо і вогневі засоби противника просто не придушимо. Так говорить досвід війн і збройних конфліктів», — зазначив військовий експерт.

Джерело: ТСН