Запуск ринку землі – одне з найбільш дискусійних питань, як на рівні парламенту, так на рівнях великого бізнесу і власників паїв/малих фермерів.

Чи готові пайовики Чернігівщини продавати землю?

За даними Всеукраїнської аграрної Ради, усього під мораторієм знаходиться 41 мільйонів гектарів с/г земель, з яких 10,5 мільйона – сільськогосподарські угіддя державної і комунальної власності, 27,7 мільйона- земельні частки (паї), близько одного мільйона – інші землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Як свідчать результати опитування “Актуальні питання земельної реформи в Україні”, проведеного в рамках проекту USAID АгроІнвест, далеко не всі українці готові продавати свою землю.
Опитування власників земельних паїв проводилося Київським міжнародним інститутом соціології. В ході дослідження методом особистого опитування у сільській місцевості та методом телефонного інтерв’ю у містах із населенням до 20 тисяч мешканців було опитано 3823 респондентів.

Отже, у Луганській та Сумській областях не знайшлося бажаючих вторгувати за землю. Натомість найбільше охочих піти на таку справу виявилося у Харківській області.

Чернігівщина ж не добирає і 5% бажаючих продати всб чи частисну землі.

2017 08 09 zemla

cntime.cn.ua