На минулу сесію Ніжинської міської ради виносилося питання про створення школи дзюдо у Ніжині. Але його відклали до наступної сесії для більш детального вивчення, в тому числі – з фінансової точки зору. Крім того, тоді розділилися думки депутатів і громадськості: хтось підтримував цю ідею, інші вважали, що вона не на часі.

Незабаром – наступна сесія Ніжинської міської ради. 28 травня відбулося чергове засідання комісії з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, туризму, молодіжної політики та спорту Ніжинської міської ради під головуванням Світлани Кірсанової. На засідання з’явилися депутати, начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Ніжинської міської ради Павло Глушко, директор Ніжинської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Валерій Зінченко.

Нагадаємо: суть питання полягає у тому, що сім тренерів з дзюдо та самбо Ніжинської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, які разом зі своїми вихованцями досягли значних вершин у спорті, хочуть вийти з-під крила КДЮСШ, стати самостійними – створити в Ніжині окрему школу – дзюдо.

Так склалося, що саме напередодні засідання даної комісії ніжинська спортсменка Наталя Чистякова перемогла на чемпіонаті Європи з самбо, який цими днями відбувся на Кіпрі. Цьому успіху радів не тільки Ніжин, а й вся Чернігівська область.

Перемога Наталі, котра мріє і надалі жити, а в майбутньому і працювати в рідному Ніжині, ще на крок наблизив спортсменів міста до реалізації їхньої мрії – відкриття школи дзюдо, адже Н. Чистякова разом зі своїм тренером Сергієм Полтавцевим в черговий раз довели: такі види спорту, як самбо і дзюдо, давно «виросли» задля того, щоб стати самостійними, що спортсмени зможуть показувати ще кращі результати.

Цього разу на комісії обійшлося без кількагодинного обговорення теми.  Директор Ніжинської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Валерій Зінченко наголосив, що його думка не змінилася, що він і надалі не бачить сенсу у відкритті школи дзюдо, оскільки очолювана ним КДЮСШ виконує всі покладені на неї функції з розвитку спорту у місті, самбо і дзюдо – не виключення. Крім того, у майбутньої школи дзюдо немає спортивної бази.

 Начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Ніжинської міської ради Павло Глушко повідомив, що профільні комісії майже одностайно підтримали відкриття школи дзюдо, вказавши на виконання деяких протокольних доручень. Наразі всі недоліки виправлені. Ставка заступника директора спортивної школи залишиться в КДЮСШ. «Ми забираємо лише 5,5 ставки дзюдоїстів і самбістів», – підкреслив Павло Глушко.

На запитання депутатів, де саме розташовуватиметься юридична адреса потенційної школи дзюдо, Павло Володимирович відповів: м. Ніжин, вул. Полковника Розумовського, 5, міський стадіон «Спартак».

«Щодо спортивної бази, в Чернігівській області всього дві-три спортивні школи мають свої бази, решта – займаються в спортзалах загальноосвітніх шкіл, як наразі у Ніжині. Тобто все залишиться, як і було», – зауважив депутат міської ради, Президент федерації дзюдо Ніжина Костянтин Смалій.

«Моя думка двояка, але я за те, щоб зробити найкраще – в першу чергу, для підростаючого покоління спортсменів Ніжина. Все ж таки більш схиляюся до того, що школа дзюдо потрібна. У нас працюють кваліфіковані тренери, наша землячка Наталя Чистякова перемогла на чемпіонаті Європи з самбо, з чим я щиро вітаю не тільки її, а й всіх нас. Тим більше, вона – успішна спортсменка – хоче залишитись і працювати в рідному Ніжині. Вважаю, треба підтримати ініціативу з відкриттям школи дзюдо», – висловив свою думку заступник Ніжинського міського голови Сергій Смага.

 «Я вважаю, якщо у нас є такі талановиті спортсмени, таке прагнення – зробити наш Ніжин більш спортивним, треба підтримати ідею створення школи дзюдо. Тим більше, своїми діями ми не руйнуємо існуючу комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу. Хай вона розвиватиметься в інших напрямках!» – підсумувала головуюча Світлана Кірсанова.

Останнє слово – за депутатами Ніжинської міської ради. Чекати залишилося недовго.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук