При стабільних і аномальних як для жовтня плюсових температурах повітря, запустити опалення міста «на трошки» не вдасться. В протилежному випадку або аварійна ситуація гарантована, або ганятимемо холодну воду без надії хоч трохи зігрітися.

Про технічні особливості централізованої системи теплопостачання міста і чому не можна запустити «трохи тепла» у ніжинські оселі, садочки й школи – головний інженер ТОВ «НіжинТеплоМережі» Володимир Школьний.

Як усе працює з точки зору технології?

Радіатори в приміщеннях тоді почнуть віддавати тепло, коли в них подадуть теплоносій з температурою +38°. Відповідно до науково обґрунтованих і затверджених температурних графіків, система опалення буде працювати при подачі у +38° й обратці +33°. Зменшення цих цифр означає, що в системі будуть ганяти холодну воду. Наслідок – тепла не відчує ніхто, а платіжки навпаки – будуть відчутні при «такій послузі». Насоси, розташовані на наших котельнях, розраховані на температуру –23° і дають відповідну кількість і тиск теплоносія необхідного для подачі на свій район обслуговування. При температурі зовнішнього повітря +8° теплоносій подається +38° цілодобово й температура в житлових приміщеннях +18°.

Що буде, якщо дати тепло при температурі зовнішнього повітря у + 20°?

Якщо при +20° ззовні подати теплоносій у +38°, то в квартирах буде +25°. Логічна дія мешканців багатоповерхівок «прикрутити» подачу на вході в будинок. Якщо хтось прикриє, це автоматично збільшить тиск у системі. А, отже, і збільшить вірогідність аварійної ситуації. Так, чавунні радіатори витримують тиск не більше 6 кг. При різкому збільшенні тиску їх просто порве. За принципом «вчимося на своїх помилках» порве саме тоді, як за кілька день температура повітря ззовні знизиться і суттєво. Чи варто випробовувати долю?

Чому не можна підключити до опалення окремо садочки й школи?

Дати опалення на окремі об'єкти при нинішній організації системи теплопостачання міста неможливо. Трубі не накажеш подати тільки на цей об'єкт, якщо з неї теплоносій подається цілому мікрорайону. Якщо поставити менші насоси на котельнях, то вони просто не продавлять теплоносій по тих діаметрах труб, які розраховані на весь обсяг споживачів їхніх послуг. Звісно, все працюватиме: котельні, насоси, йтиме опалювальний сезон, тільки не йтиме тепло  на об'єкти.

Коли ж чекати теплих радіаторів?

Коли погода за вікном «дасть добро». А поки обирати способи як «підсушити» сирість і прохолоду у помешканнях, доводиться кожному на свій смак і фінансові можливості.

Джерело: Ніжин.City