18 жовтня, біля Чернігівської міської ради, вдруге протестували батьки дошкільнят 66-го садочку. Там з 4 жовтня немає тепла. Пов'язано це з тим, що не відбулась закупівля газу.

Подається тепло у садок з індивідуальної котельні. За словами начальника управління освіти міської ради Василя Білогури, тендер на постачання газу до цієї котельні оголосили у серпні, досі охочих взяти у ньому участь не знайшлося. Поки вирішується питання з закупівлею газу, батькам запропонували перевести своїх дітей в інші садочки.

«Я працюю поруч з міською радою, якщо у мене по геолокації ближче міська рада, я приведу свою дитину сюди! З горшком! З усім! І нехай веселяться, вона їх буде розважати цілий день»,– говорить мати дошкільняти Наталія Назаренко.

Батьки вихованців садочку запропонували доплатити різницю по газу, щоб закупити його зараз і вже розпочати опалювальний період в садочку.

«З нас посміялись і запропонували нам перейти до приватних садочків».

Придбати газ для опалення не можуть, говорить начальник управління освіти міськради Василь Білогура. Тендери не змогли провести через подорожчання газу – не знайшли постачальників, які подаватимуть його за гроші, передбачені на це в бюджеті.

«Закупівля газу розпочалася з кінця серпня місяця, вона не відбулася чотири рази, і це питання не унікальне для міста Чернігова, воно є загальне по Україні, на сьогодні триває чергова п'ята закупівля», – говорить начальник управління освіти міськради Василь Білогура.

Батьки кажуть, коли почали шукати місце для дітей в інших садках, виявилося, що всі ті, що поблизу, переповнені.

Заступник міського голови Віктор Геращенко сказав, що минулими вихідними подали документи до НАК «Нафтогаз», щоб укласти договір на постачання газу. Коли угоди підпишуть, і в садочку з’явиться тепло – поки невідомо.

«На вихідних подали документи для того, щоб укласти по фіксованій ціні 16 тисяч 800 гривень за тисячу кубів договір на постачання природного газу. Але НАК Нафтогазу потрібно офіційно укласти сім з половиною тисяч контрактів з бюджетними закладами, ми десь стоїмо в черзі. У нас не ввімкнена стоматполіклініка і у нас не включена дитяча поліклініка».

До 66 садочку ходили 109 дітей, 30 з них за останні два тижні батьки перевели в інші заклади. Садочок розрахований на 225 місць, сказав Василь Білогура.

«Максимум — це буде 1\4 садочку при всьому бажанні, а опалювання, на жаль, не дозволяє опалювати окрему групу або окремий санвузол, опалюватись буде вся будівля».

Зі слів міського голови Владислава Атрошенка, закупівля газу для 66 садочка обійдеться міському бюджету приблизно в 600 тисяч гривень.

«Прийміть зважене рішення, ми витрачаємо ці гроші і топимо дитячий садочок, чи ми економимо ці гроші і трішки мучимося і переведемо дітей в інші садочки. Тратимо! Тратимо! Ми його прийняли четвертого числа. Ми обговорили, ми викидуємо ці гроші в трубу і гріємо одну четверту частину дітей від планового об'єму садочку».

Джерело: «Суспільне Чернігів»