Питання про те, коли ж пам’ятник повернуть на звичний постамент у Театральному сквері та хто несе відповідальність за це, задав Євген Ткаченко.

За словами Анатолія Лінника, причиною тривалої відсутності пам’ятника є проблеми з його реставрацією. Викрадену невідомими у 2017 році бронзову скульптуру, знайшли серйозно пошкодженою. Для її реставрації місцеве Управління житлово-комунального господарства та будівництва звернулося до організації, яка виготовила цей пам’ятник. Але майтерня врешті відмовилоася його відновлювати.

«До цього часу, майстерня, яка виготовляла пам’ятник і брала на себе початкові зобов’язання по відновленню відбитої частини, водила нас за ніс, вимагала гроші. Ми уже й питання з фінансуванням вирішили. Але врешті вони відмовилися, бо не мали бажання виконати ці роботи. Якісь там є особливості. На сьогодні, інший підприємець, який може виконати ці роботи, вивчає можливості: провів обстеження пам’ятника для того, аби впаяти та виготовити відбиту частину. Пам’ятник був розділений на 4 частини (авт. — викрадачами): велику — центральну та три менших. Одну частину знайдено так і не було. Саме її не вистачає для відновлення пам’ятника. Після реставрації буде вирішуватися питання по поверненню пам’ятника на місце, звідки він був демонтований. Це питання проходитиме містобудівну раду. Адже є пропозиції, начебто він розташований занизько і треба піднімати. Можливо навіть сам сквер Театральний перенесуть в інше місце. Але це вже додаткові питання», — розповів міський голова.

Сьогодні ми публікуватимемо найцікавіші питання, які містяни задали Ніжинському міському голові Анатолію Ліннику під час його звіту.

Зазначимо, Анатолій Лінник встиг відповісти на всі питання. Присутні мали змогу запитувати як усно, так і письмово.

Відслідкувати питання зі звіту міського голови можна в соціальній мережі Фейсбук за тегом #ЗвітЛінникаУєзд або в стрічці новин на сайті «Уєздні новини».