За тиждень з 8 по 15 жовтня 2020 року Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 26 порушень Правил рибальства.

Так, складено 2 протоколи за ст. 90 КУпАП (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України) та 15 — за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).

Крім цього, складено дев’ять актів виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 18 кг риби та 27 од. сіток.

Всього у порушників вилучено 19 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 28 од. заборонених знарядь лову. Нараховано штрафів на загальну суму 1 010 грн. Збитки, завдані рибному господарству, склали 1 485 грн.

Для прикладу, восьмого жовтня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками екологічної інспекції Чернігівщини на водоймах Новгород — Сіверського району викрито двох мешканців Сумської області, які рибалили за допомогою вудок та добули на двох 9 екз. червонокнижного йоржа носаря, загальною вагою 0,5 кг. Завдано збитків рибному господарству України у розмірі 1 485 грн.

Інцидент стався на р. Десна, поблизу с. Лісконоги. На порушників складені протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 90 КУпАП, які були направлені до Новгород-Сіверського районного суду для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).