Олег Лень уродженець Прилук має наслідки від ДЦП та попри це він майстер спорту України, а цьогоріч у складі збірної став чемпіоном параолімпійських ігор з футболу. Чемпіон скаржиться з тренувальними базами для спортсменів з особливими потребами в Україні величезна проблема.

Хоча можливо саме скрутне становище з площами для тренування дало нашим параолімпійцям той бойовий дух для перемоги, — про це твердить наставник Олега Айвар Ладисєв.

Та перші зрушення є. Три чернігівські школи нещодавно за підтримки нардепів отримали новенькі штучні поля для футболу. Тепер такі поля планують будувати по всій області. Завдяки цьому спортсмени зможуть повноцінно тренуватися протягом усього року.

Та проблеми не тільки з параолімпійцями, навіть ті спортсмени і бази, де тренуються і школярі, і імениті спортсмени, буквально повисли у повітрі. «На сьогоднішній день не ФСТ Україна, не профспілки не мають жодного правовстановлюючого документу на ці об’єкти. На утримання цих баз у нас немає жодної юридичної підстави. У зв’язку з цим, ми навіть не можемо провести ремонтні роботи», – коментує голова ОДА Валерій Куліч.

Ця проблема виникла відразу після розвалу СРСР. Та звернули увагу на нічийні спортзаклади тільки зараз. Юристи вже працюють в цьому напрямку. ДЮСШ планують взяти на баланс області – зробити комунальним підприємством, а щодо лижної бази, то зараз ведуться переговори з профільним міністерством.

Сюжет телеканалу «Дитинець»